Dünyanın en ağır işinde sadece karın tokluğuna çalışmalarına rağmen bankalar tarafından ikinci sınıf insan muamelesi görmeye devam eden ev hanımları için kredi kullanmak ne yazık ki hala son derece zordur. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalardan kredi kullanmak için bazı özel şartların taşınması gerekir. Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka bazı özel şartları taşımaları gerekir.

Gelir Belgesiz Kredi 

Bunlardan ilki ve ev hanımları için belkide en imkansız olanı ev hanımının kesinlikle belgelenebilir aylık bir gelire sahip olmasıdır. Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen ev hanımlarının bankaya bu kredi borcunu aylık olarak ödemek için kullanabileceği bir gelir kaynağı sunması olur. Çalışan kişiler için bu belge maaş bordrosu olurken ev hanımları için uygun olan belgeler kira kontratı ya da vadeli mevduat hesabı gibi gelirleri gösteren belgelerdir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2016

Bankaların en önemli önceliği kesinlikle kullandırdıkları kredilerin geri dönüşünden emin olmaktır. Bu nedenle tıpkı insanların borç verirken borcuna sadık olan güvenilir kişiler araması gibi bankalar da güvenilir müşterilerine kredi kullanımı için öncelik tanımaktadır. Yüksek kredi notu ortalaması olan ev hanımları kredi kullanma için bir şans yaşarken bu kişilerin banka hesaplarında yüksek miktarlı nakit tutmaları, kira geliri gibi ek gelir belgeleri sunabilmesi ya da hatırı sayılır bir müşterinin kefaleti altında kredi kullanma talebinde bulunmaları durumunda kredi onayı almaları mümkün olmaktadır.