Bankaların kredi onayı verme konusunda aradıkları belirli şartları bulunur. Bu şartları taşımayan kişilerin ne yazık ki kredi onayı almaları mümkün değildir. Ev hanımları için de aynı durum söz konusudur. Ev hanımlarının düzenli bir gelirlerinin bulunmaması kredi onayı alamamalarına neden olur. Ancak kredi başvurusunda bulunan ev hanımının aylık belgelenebilir bir kira geliri olması ya da bankalarda yüksek mevduat tutarının bulunması gibi durumlarda kredi onayı alabilmesi söz konusu olabilmektedir.

Burada önemli olan bankanın kredi geri dönüşü konusunda tereddüdü olmamasını sağlayabilmektir. Bu amaçlar kredi kullanılmak istenen bankada hatırı sayılı tutarda para birikimi olan bir müşterinin kefil olması da oldukça etkili bir sonuç alınmasını sağlayacaktır. Ancak bunlara sahip olmayan ev hanımlarının ne yazık ki kredi onayı almaları mümkün değildir. Ev hanımı kredi başvurusunda bulunsa dahi banka kredi reddi kararını bildirmekte ve kredi kullanımına izin verilmemektedir.

Ev hanımlarının kredi kullanma konusundaki tek şansı Avrupa Birliği tarafından verilen hibe kredilerdir. Ancak hibe kredilere yapılan başvuru sayısının çok fazla hibe kredi tutarının ise çok düşük olması neden ile kredi kullanma şansı yine çok düşüktür. Ev hanımının kredi kullanabilmesi sadece düzenli bir aylık gelir belgesi ibraz etmesi halinde mümkündür.