Kredi kullanmak isteyen kişilerden bankaların ilk talep ettikleri belgelerden biri de aylık gelir belgesidir. Bu nedenle ne yazık ki ev hanımlarının kredi almaları çok zordur. Ancak ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmakla beraber sadece özel şartlara sahip olan ev hanımları bu kredilerden yararlanabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse kendi adına kredi kartı olan ve bu kredi kartı borcunu düzenli olarak ödeyen, bankalarda hesapları bulunan ve bu hesaplarda belirli tutarlarda parası olan ev hanımlarının kredi başvuruları onaylanmaktadır. Yine ev hanımlarına kredi alabilmeleri için kullanabilecekleri bir diğer yöntem ise teminatlı krediler arasından seçimde bulunmaktır. Altın teminatlı kredi kullanılan kredinin karşılığında altının banka tarafından teminat olarak alınması nedeni ile kesinlikle onaylanır ve bu sayede ev hanımı kredi kullanmış olur.

Buna ek olarak ipotekli kredi paketlerinde de bankanın kredi karşılığında ipotek olarak bir taşınmazı ipotek altına alması nedeni ile kredi onayı alınması kolaylaşır. Yine bankanın hatırı sayılır bir müşterisinin kredi kefili olduğu ev hanımları da kredi onayı alma konusunda biraz daha şanslıdır. Ancak ev hanımının direkt olarak kredi başvurusunda bulunduğu tüm kredi paketlerinde onay almaları mümkün değildir ve ev hanımına kredi onayı ne yazık ki verilmemektedir.