Ev Hanımıyım Kredi Kartı Almak İstiyorum

Ev Hanımıyım Kredi Kartı Almak İstiyorum
Ev Hanımıyım Kredi Kartı Almak İstiyorum

Kredi kartı almak isteyen kişilerin bankalar tarafından aranılan belirli şartlara uymaları gerekmektedir. Bankalarca aranılan kredi kartı alma şartları arasında en önemlilerinden biride kredi kartı başvuru formu dolduran kişilerin bankaya mutlaka gelir belgesi sunmasıdır. Bu nedenle çalışmayanlara kredi kartı ve ev hanımlarına kredi kartı verilmesi konusunda bankaların katı bir tutumları bulunmaktadır. Peki, “ev hanımıyım kredi kartı almak istiyorum” diyen kişilerin kredi kartı onayı almaları mümkün müdür?

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriliyor Mu?

Dünyanın en ağır çalışma koşullarına ait işte çalışmalarına rağmen ne yazık ki ev hanımları hiçbir şey üretmeyen kadınlar olarak görülürken aynı zamanda düzenli gelire sahip olmadıkları içinde bankalar tarafından kredili ürünleri kullanma konusunda onay alamamaktadır. Aylık düzenli bir gelir belgesi sunmayan ev hanımlarının ne yazık ki bankalardan kredi kartı almak ya da kredi çekmek gibi bir ihtimalleri hiçbir şekilde bulunmamaktadır.

Ev Hanımlarına Konut Kredisi 

Sadece konut kredisi paketlerinde hane halkı toplam geliri krediye temel alındığı için bankanın sürekli müşterisi olan ya da kredi onayı alma konusunda son derece yüksek ihtimale sahip olan bir kefil gösterilmesi durumunda kredi onayı verilmesi söz konusu olabilmektedir. Yani ev hanımlarına konut kredisi onayı özel koşullar altında mümkün olurken ev hanımlarına kredi kartı verilmesi ise hiçbir şekilde mümkün değildir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 

Banka için kredi kartı onayı vermesi konusunda en önemli etken ev hanımının bir gelir belgesi sunabilmesi ya da bankasında yüklü bir oranda mevduat hesabı / yatırım hesabı bulunmasıdır. Yani bankanın hatırı sayılı bir müşterisi olursanız bu durumda banka size düşük limitli kredi kartı çıkararak onay almanızı sağlayacaktır. Yine kira kontratı gibi benzeri gelir belgesi sunan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Araç Kredisi En Uygun Hangi Banka Veriyor 2018 - 2019 ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.