Ev Hanımıyım, Kredi Alabilir Miyim?

Ev Hanımıyım Kredi Kartı Almak İstiyorum
Ev Hanımıyım Kredi Kartı Almak İstiyorum

Ev hanımıysanız ve krediye ihtiyacınız varsa bankaların size çalışmadığınız için kredi vermeyeceğini düşünebilirsiniz. Ancak bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına da kredi vermektedirler.

Ev hanımlarının en çok sorduğu sorulardan biti çalışmadıkları için bankaların onlara kredi verip vermeyecekleridir. Bankalar bildiğiniz gibi kredi talep eden müşterinin düzenli bir işinin ve gelirinin olmasını isterler. Ayrıca müşterinin sigortasının olmasını ve kredi notunun da yüksek olmasını isterler. Ancak ev hanımları bu koşulları sağlayamazlar. Bu yüzden bankaların onlara kredi verip vermeyecekleri konusunda tereddütleri vardır.

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Ev hanımları da belirli koşullar çerçevesinde bankalardan kredi alabilmektedirler. Ev hanımları çalışmadıkları için elbette kullanabilecekleri kredi tutarı sınırlıdır. Ancak yine de kredi almaları mümkündür. Hangi kredi türünü çekmek istediğiniz de elbette önem taşımaktadır. Ev

Ev hanımıysanız ve kredi almak istiyorsanız öncelikle sigortanızın olması gerektiğini bilmelisiniz. Sigortanız varsa kredi almanız daha kolay olacaktır. Sigortanız yoksa isteğe bağlı sigorta ya da BES kapsamında yani Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında bir bireysel emeklilik planı yapmalısınız.

Kredi Almak İçin Bir Geliriniz Olmalı

Ev hanımları hep geliri olmayan kişiler olarak düşünülür. Ancak ev hanımlarının da gelirleri olabilir. Bu gelir kira geliri, ek bir iş geliri ya da herhangi başka bir gelir olabilir. Bankaların aradığı gelir türleri bunlara benzer gelirlerdir. Ancak hangi gelir olursa olsun bankaya bu gelirinizi belgelemeniz zorunludur. Çünkü gelir belgeniz olmadan kredi almanız pek mümkün değildir.

Ev hanımı olarak kredi alabilmeniz için kira geliriniz varsa bu gelirinizi kira sözleşmesi ile belgelemeniz gerekecektir. Eğer evde yaptığınız bir işten elde ettiğiniz bir geliriniz varsa bunu belgelemeniz gerekecektir. Eğer bunu belgeleyemezseniz kredi almanız mümkün olmayacaktır. Kredi almak için göstereceğiniz bir geliriniz yoksa bu durumda bir gayrimenkulünüzü ipotekleyerek kredi almanız mümkündür.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, ING Bank ve Şekerbank’tır. Bu bankalar kadınlara ve ev hanımlarına diğer bankalara göre daha kolay bir şekilde kredi vermektedirler. Bu bankalara kredi kullanmak için başvurduğunuzda kredi almanız daha kolay olacaktır.

Yukarıda sıraladığımız bankalardan kredi alabilmeniz için daha önce de belirttiğimiz gibi bir gelirinizin olması şarttır. Bu gelirin bir işten elde ettiğiniz kazanç olması şart değildir. Kira geliri gibi bir gelir olabilir. Eğer böyle bir geliriniz yoksa bir gayrimenkulünüze ipotek koydurarak kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Önemli Midir?

Ev hanımı olarak kredi başvurusu yaptığınızda kredi notunuz önem kazanacaktır. Kredi notunuza ev hanımı da olsanız önem vermelisiniz. Kredi notunuzu yüksek tutmak için kredi kartınızla yaptığınız harcamalara dikkat etmelisiniz. Kredi kartınızın borcunuz düzenli olarak ödemeniz bile kredi notunuzun yüksek kalmasını sağlayan önemli bir etkendir. Başka borcunuz yoksa ve kredi kartınızın asgarî tutarından fazlasını ödüyorsanız kredi notunuz düşmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.