Ev Almak İçin Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kira ödemekten bıkan ve artık “kendi evimin sahibi olmak istiyorum” diyen kişilere sunulan çözüm yollarından biride ev almak için konut kredisi kullanma seçeneğidir.

Bankaların son aylarda konut kredisi faiz oranları düştü haberleri ile gündeme gelmesi nedeni ile artık kredi kullanmayı düşünen kişiler için çok daha uygun koşullar sağlanmaktadır.

Konut Kredisi Kullananlar 

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin merak ettikleri konulardan biride daha önce aynı tercihte bulunarak kredi kullanan kişilerin bu kararlarından duydukları memnuniyet oranıdır.

Son derece yüksek tutarlı aylık ödemeye sahip olan bu krediler aynı zamanda uzun vadeli krediler arasında yer aldığı için konut kredisi başvurusunda aceleci olunmamalı ve üzerinde iyice düşünerek karar verilmelidir. Aksi hallerde bir süre sonra sıkıntılar yaşayarak “kredi borcumu ödeyemiyorum” demeniz kaçınılmazdır.

Konut Kredisi Başvurusu 

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin satın almak istedikleri konutun tapusu, kimlik belgeleri ve adres ile gelir belgesini de yanlarına alarak konut kredisi başvuru evrakları ile banka şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Ancak konut kredisi onayı için konut kredisi ekspertiz işlemlerini tamamlanması için genelde konut kredisi onayı için 3-4 gün gibi bir süre gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.