Uluslararası alanda faaliyet gösteren Eureko Sigorta özel bir sigorta şirketidir. Sektörün en büyük sigorta markalarından biri olan şirketin en büyük artısı yılların getirdiği deneyimi başarı ile işine yansıtması, farklı pek çok alanda poliçe düzenlemesi, teminatlarının daha geniş olmasına rağmen poliçelerinin daha düşük fiyatları olarak müşterilerine ulaştırmasıdır. Bu nedenle sigorta yaptırmak istiyorum diyen pek çok kişi diğer sigorta şirketleri yerine Eureko Sigorta şirketini tercih etmektedir.

Aynı zamanda ülkemizin en büyük özel bankaları arasında yer alan Garanti Bankası ortaklığı bulunan firma bu sayede çok daha kısa sürede çok daha fazla kişiye ulaşabilmektedir. Garanti Sigorta adı ile 1989 yılında başladığı yolculuğuna 2007 yılından bu yana Eureko Sigorta adı ile devam eden şirket ülkemizin en çok tercih edilen sigorta markalarından biri olarak yola emin adımlarla devam etmeyi sürdürmektedir.

Eureko Sigorta provizyon işlemleri de şirketin bölge müdürlükleri ve şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pek çok alanda hizmet vermesi sayesinde farklı ihtiyaçlara başarılı bir şekilde yanıt verebilen firma poliçede teminat altına alınan maddelerin kapsamına göre fiyat belirlemekte olup özellikle de DASK sigorta poliçesi ve tamamlayıcı sağlık sigortası paketleri ile öne çıkmaktadır.