Ev sigortası ve zorunlu deprem sigortasından sonra son zamanlarda bilinirliği artan sigorta türlerinden biri de eşya sigortasıdır.  Eşya sigortasının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Eşya sigortası, bilinirliği son zamanlarda artan bir sigorta türüdür. Bu sigortaya duyulan ilgi son yıllarda artmıştır. Aslına bakarsanız eşya sigortası da ev sigortası ve deprem sigortası kadar önem taşımaktadır. Her ne kadar “Cana geleceğine mala gelsin.” desek de eğer sigorta yaptırırsak cana da mala da gelmeyecektir. Ev sigortası yaptırdığınız zaman evinizde çıkan her türlü aksaklığa karşı önlem alsanız da eşyalarınızı korumanız mümkün olmayabilir. Bu yüzden eşya sigortası evinizi ve ev eşyalarınızı korumanız açısından önemlidir.

Eşya Sigortası Ne İşe Yarar?

Eşya sigortası, evinizin içindeki eşyaları meydana gelebilecek her türlü riske karşı koruma altına alır. Sadece bunu yapmakla kalmaz aynı zamanda sizin hayatınızı da kolaylaştırır. Herkes eşyasına değer verir ve eşyasını korumak ister. Bu yüzden eşyalarınızı sigortalattığınızda artık onlara ne olacak diye endişelenmezsiniz.

Sigorta yaptırdığınız zaman müşteri hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Eşya sigortasının kapsamı oldukça geniştir. Eşya sigortası eşyalarınızı depreme, yangına, yıldırıma, patlamaya, hırsızlığa, sel baskınlarına, su baskınlarına, fırtınaya, toprak kaymasına ve daha burada sayamadığımız her türlü doğal afete karşı korumaktadır.

Eşya sigortasında sadece doğal afet söz konusu olmamaktadır. Bu sigorta eşyalarınızı ayrıca terör olaylarına, grev ve karışıklık sonucunda gerçekleşecek hasarlara, halk hareketleri gibi olağanüstü durumlarda yaşanabilecek her türlü zarara karşı da korumaktadır. Ayrıca hasarlar sonucunda tesisatınızda bir sorun oluşursa bunlar da sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Bu gibi durumlarda sigorta şirketleri doktor ve ambulans gönderebilmekte, çilingir hizmetlerini karşılayabilmektedir.

Eşya sigortası yaptırmak artık lüks bir ihtiyaç değildir. Çünkü eşyalarınıza zarar gelmesi hâlinde yenisini almak, sizin sigortaya ödeyeceğiniz ücretin çok üstündedir. Bu yüzden ev sigortası ve deprem sigortası gibi eşya sigortası yaptırmak da son derece mantıklı ve gereklidir.

Sigorta şirketleri taşınmanız öncesinde ve sonrasında gereksinim duyacağınız montaj ve demontaj işlemlerini de karşılamaktadır. Üstelik onarım işlemlerine destek de vermektedir. Tüm bu hususlar çerçevesinde eşya sigortası yaptırmak istiyorsanız bir sigorta acentesini ziyaret ederek bilgi alabilir, eşyalarınızı sigortalayabilirsiniz.