Esnek Hesap Ne Demek?

Bankaların sunduğu kredili hizmetlerden biride son yıllarda kullanımı son derece yaygınlaşan esnek hesaplardır. Peki, esnek hesap ne demek?

Esnek Hesap Nedir?

Bankalarda açmış olduğunuz vadesiz hesabınıza tanımlanan ve vadesiz hesapta para bulunmasa dahi nakit çekme, hesaptan otomatik ödeme talimatı gerçekleştirmek, havale ya da EFT yapma ya da çek ödemek gibi tüm işlemleri belirlenen limitler dahilinde hesapta para varmış gibi gerçekleştirmenize olanak sağlayan kredili hesaptır. Bu hesap sayesinde otomatik ödeme talimatını unutmak ya da acil para aramak gibi sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Yapı Kredi Esnek Hesap 

Esnek hesap denildiğinde akla ilk gelen bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası özellikle de maaş hesabı olan ve konut kredisi kullanan müşterilerinin tamamına esnek hesap hizmeti de sağlamaktadır. Ancak son dönemde Yapı Kredi esnek hesap şikayet oranlarının artması bankanın sunduğu hizmetin kalitesinin de sorgulanmasına neden olmaktadır.

Sorun yaşayan ya da hesabı kullanmayan kişilerin ise hesaplarının bulunduğu banka şubesini ziyaret etmeleri yada Yapı Kredi telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak Yapı Kredi esnek hesap kapatma işlemini gerçekleştirmeleri mümkündür. Ancak esnek hesap iptali durumunda bir daha hesabınızda para olmadan hiçbir işlemi gerçekleştiremeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.