2018 Yılında Esnafa Faizsiz Kredi İmkanı

Ekonominin en önemli taşı olarak kabul edilen ve nakit para akışının ne önemli unsuru olarak görülen esnafların desteklenmesi için düzenli olarak esnaflara özel kedi destek paketleri oluşturulmaktadır. Bunlardan bazıları esnafa faizsiz kredi olarak kullandırılırken bir bölümü de düşük faizli ya da masrafsız kredi paketleri olarak kullandırılmaktadır. Peki, esnafa faizsiz kredi 2017 yılında nasıl kullanılabilir?

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaflara faizsiz kredisi müjdesi verilmesinin ardından tüm gözler bu kredi paketine çevrilirken pek çok esnaf bu kredi paketinden nasıl yararlanacağı konusunda bilgi almaya çalışıyor.

Esnafa 50 bin lira faizsiz kredi kullandırılıması konusunda ise yetkili olan kurum KOSGEB olarak belirlenmiş durumda. Yani faizsiz esnaf kredisi kullanmak isteyen kişilerin KOSGEB kredi başvurusu işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Yapılan başvurnun olumlu sonuçlandırılması durumunda faizsiz kredinin kullandırılması sağlanıyor.

KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi 

KOSGEG faizsiz kredi paketi müjdesini bizzat Başbakan Binali Yıldırım vermiş ve esnafa 50 bin lira faizsiz kredi kullandırılacağını söylemişti. Ancak ne yazık ki 2017 faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişileri sayıları sınırlı tutuluyor.

Sadece 15 bin kişiye verilecek olan faizsiz esnaf kredisi desteği için bu yıl 250 bin kişinin başvuruda bulunması bekleniyor. Kredi başvurularının açıldığı anda KOSGEB internet sitesi üzerinden resmi bir duyuru yapılacak ve esnafa faizsiz kredi desteği şartları açıklanacak. Bu şartları taşıyan kişilerin başvurularını tamamlarının ardından yapılan başvurular incelenecek ve uygun bulunan adayların kredi kullandırım işlemleri tamamlanarak faizsiz 50 bin lira kredi kullanmalarına izin verilecek.Ayrıca aşağıdaki yazılarımızıda okumanızı tavsiye ederiz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İş Yeri Büyütme Kredisi Nasıl Alınır?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.