Esnafa Faizsiz Kredi Paketi [ 2018 ]

Esnafa Faizsiz Kredi Paketi [ 2018 ]

Ekonominin en önemli taşı olarak kabul edilen ve nakit para akışının ne önemli unsuru olarak görülen esnafların desteklenmesi için düzenli olarak esnaflara özel kedi destek paketleri oluşturulmaktadır. Bunlardan bazıları esnafa faizsiz kredi olarak kullandırılırken bir bölümü de düşük faizli ya da masrafsız kredi paketleri olarak kullandırılmaktadır. Peki, esnafa faizsiz kredi 2017 yılında nasıl kullanılabilir?

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Esnaflara faizsiz kredisi müjdesi verilmesinin ardından tüm gözler bu kredi paketine çevrilirken pek çok esnaf bu kredi paketinden nasıl yararlanacağı konusunda bilgi almaya çalışıyor.

Esnafa 50 bin lira faizsiz kredi kullandırılıması konusunda ise yetkili olan kurum KOSGEB olarak belirlenmiş durumda. Yani faizsiz esnaf kredisi kullanmak isteyen kişilerin KOSGEB kredi başvurusu işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Yapılan başvurnun olumlu sonuçlandırılması durumunda faizsiz kredinin kullandırılması sağlanıyor.

Genç girişimcilerin desteklenmesi amacı ile düzenlenen pek çok kampanya bulunmakla beraber faizsiz kredi desteği almak isteyenlere Halk Bankası özel kredi paketleri ile cazip seçenekler sunuyor. Yüzde 100 faiz indirimi seçeneği ile tamamen faizsiz kredi desteği veren banka 100 bin liraya kadar kredi kullanımına izin veriyor.

Halk Bankası Faizsiz Kredi 

Genç girişim kredisi kullandıran Halk Bankası bu sayede genç girişimcilerin çalışma hayatına katılmalarını desteklemeye devam ediyor. Ancak faizsiz kredi desteği almak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB Girişimcilik Destek Programı eğitimini tamamlamış olmarı gerekiyor. Yine Halk Bankası girişimci kredisi başvuru formu doldurulduğu gün formu dolduran girişimcinin 30 yaşını aşmamış olması şartı bulunuyor.

Kimler Faizsiz Kredi Alabilir?

Faizsiz kredi almak isteyen kişilerin belirli koşulları taşımaları gerekir. Yukarıda yer alan genç girişimi desteği şartlarına ek olarak hali hazırda ödemesi devam eden KOSGEB faizsiz kredi ya da KOSGEB hibe kredi desteği alan kişiler ile Hazine destekli esnaf kredisi kullanan kişilerin ne yazık ki bu kredi paketinden yararlanmalarına izin verilmemektedir.

100 Bin Lira Faizsiz Kredi 

100 bin TL faizsiz kredi seçeneği sunan Halk Bankası bu sayede genç girişimcilerin desteklenmesini sağlamakadır. Faizsiz kredi desteği verildiği için genç girişimcilerin daha cesur adım atmaları da güvence altına alınmaktadır.

KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi 

KOSGEG faizsiz kredi paketi müjdesini bizzat Başbakan Binali Yıldırım vermiş ve esnafa 50 bin lira faizsiz kredi kullandırılacağını söylemişti. Ancak ne yazık ki 2017 faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişileri sayıları sınırlı tutuluyor.

Sadece 15 bin kişiye verilecek olan faizsiz esnaf kredisi desteği için bu yıl 250 bin kişinin başvuruda bulunması bekleniyor. Kredi başvurularının açıldığı anda KOSGEB internet sitesi üzerinden resmi bir duyuru yapılacak ve esnafa faizsiz kredi desteği şartları açıklanacak. Bu şartları taşıyan kişilerin başvurularını tamamlarının ardından yapılan başvurular incelenecek ve uygun bulunan adayların kredi kullandırım işlemleri tamamlanarak faizsiz 50 bin lira kredi kullanmalarına izin verilecek.Ayrıca aşağıdaki yazılarımızıda okumanızı tavsiye ederiz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ