Faizsiz kredi ile esnafa destek dönemi başladı. İşlerini toparlamak için banka kredisine ihtiyaç duyan esnaf, faizsiz kredi olanağından yararlanabilecek. Döner sermaye ihtiyaçları, ekipman, makine alımı gibi ihtiyaçlarınızda yararlanabileceğiniz bu kredi kapsamında 30.000 TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

Sadece 500 TL masraf ile alabileceğiniz faizsiz kredi dönemi, zor günler yaşayan esnafa destek olma amacıyla başlatıldı. Piyasalar şu sıralar bir hayli durgun. Bu dönemde masraflarını karşılamakta zorlanan esnafa kredi desteği sağlanıyor. Banka kredilerinde uygulanan %1,25 ile %1,60 aylık faiz oranları olmadan faizsiz kredi olanağı sunan bu destekten esnaf ve sanatkarlar yararlanabilecek. 30.000 TL faizsiz kredi kampanyasından yararlanmak isteyen esnafların başvurularını bağlı oldukları Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne yapmaları gerekiyor. Kooperatifin esnafın kredi başvurusuna onay vermesinin ardından esnaf 60 aya varan vade seçenekleri ile faizsiz kredisini Halkbank’tan alacak.

Esnafın bütçesini sarsmayan, uygun ödeme planı ile hazırlanan 60 ay vadeli 30.000 TL’ye kadar faizsiz kredi kampanyası, 2 milyon esnafı yakından ilgilendiriyor. Krediye ihtiyacı olan esnaf ve sanatkarlar, faizli banka krediler ile uğraşmak yerine, uygun ödeme seçenekleri ile bu kredi kampanyasından yararlanabilecek.

Tabi başvurular kooperatife yapıldığı için, esnaf ya da sanatkarın yaptığı başvurunun da kooperatif tarafından onaylanması gerekiyor. Başvuru, onaylanması halinde Halkbankası’na iletilecek ve ardından esnafa sözleşme imzalattıktan sonra faizsiz kredi verecek. Bir yıl ile beş yıl arasında taksitlendirebileceğiniz 30.000 TL faizsiz kredi ile döner sermaye ya da ekipman ve alet ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Normalde faizsiz kredi kampanyalarında alınan ve 3000 hatta 4000 TL’yi bulan ek masraflar bu kampanyada yok.

Kredi Kartı ile Nakit Avans (Para Çekme) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı ile Nakit Avans (Para Çekme) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sadece 500 TL masraf ile başka herhangi bir ek ücret ödemeden bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. Hazine destekli olarak verilen 30.000 TL ihtiyaç kredis kapsamında ilk başvuru Türkiye kapsamında 928 kooperatiften birine yapılacak. Başvurunuzun onaylanabilmesi için ekonomik ve mali durumunuz incelendikten sonra buna uygun olduğuna karar verilmesi gerekiyor. Başvurunuz sonrasında alabileceğiniz kredi miktarı da yine kooperatif tarafından belirlenecektir.

Gerekli incelemelerin ardından Halkbank’ın da kredi başvurunuzu olumlu sonuçlandırması ile belirlenen kredi tutarı hesabınıza transfer edilecek. Ayda 500 TL kredi taksiti ödeyerek 60 ay vadeli faizsiz kredi alabilirsiniz. Piyasaların durgun olduğu şu dönemde esnaf ve sanatkarlar için yeniden başlatılan faizsiz kredi kampanyası birçok kişinin işine yarayacak. Hem vadelerin 60 aya kadar uzatılması hem de masrafların 500 TL ile sınırlandırılması, kullanacağınız kredi için ödeyeceğiniz ekstra masraflardan da kurtulmanız anlamına geliyor.