Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi

Esnafın desteklenmesi için düzenlenen kampanyalar kapsamında esnafa 30 bin faizsiz kredi desteği tüm hızı ile sürüyor. KOSGEB tarafından sağlanan hibe kredi kampanyaları ve KOSGEB destek kredisi paketlerinin yanı sıra Halk Bankası faizsiz kredi desteği paketi ile esnafların kara gün dostu olmaya devam ediyor.

Halk Bankası Esnaf Kredisi 

Yüzde 100 faiz indirimi kampanyası ile beraber faizsiz esnaf kredisi kullandıran Halk Bankası bu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka esnaf vergi muafiyeti belgesi almış olmalarını şart koşuyor.

Yine krediden yararlanarak faizsiz kredi desteği almak isteyen esnafların 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet göstermeleri gerekiyor. KOSGEB hibe desteği alan kişilerin ise ne yazık ki Halkbank faizsiz kredi desteğinden yararlanmalarına izin verilmiyor.

Esnafa 30.000 TL Faizsiz Kredi 

Yine Halk Bankası tarafından esnaf ve sanatkarlara kredi kullanım amaçlarını yazılı olarak taahhüt ederek faizsiz 30 bin lira kredi desteği almalarına izin verilmektedir. Bu kredi paketinden de ancak KOSGEB hibe kredileri paketlerinden yararlanmayan ve Hazine destekli esnaf kredisi kullanmayan esnaflar yararlanabilmektedir.

Genç Girişimcilere 100 Bin Lira Faizsiz Kredi Desteği 

KOSGEB girişimcilik destek programı kursunu bitiren ve KOSGEB faizsiz kredi desteği almayı başaramayan genç girişimcilere Halk Bankası kredi desteği sağlamaya devam ediyor. 100 bin lira faizsiz kredi desteği veren Halkbank genç girişimci kredisi ile 30 yaşını doldurmamış olan girişimcilerin hayallerine uygun koşularda kavuşmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.