Günümüzde ne yazık ki eşler arasında en fazla sorun yaşanmasına neden olan konulardan biri de kredi başvuruları ve kredi kartı borcu rakamlarıdır. Eşin kendi üzerine düşen birincil yükümlülükleri yerine getirmesi durumunda diğer eşin eşini kredi kullanımı ya da kredi kartı limiti açısından denetlemesi ya da bu konuda söz hakkına sahip olması mümkün değildir.

Yine bu bilgiler kişinin kendisine ait bilgiler olduğu için bankadan kişi eşinin kredi kartı borcu ya da kredi kullanımı hakkında bilgi alamaz. Yani banka için eşler ikinci kişilerdir ve banka bilgileri kesinlikle ikinci kişilerle paylaşmaz. Ancak yine de eşinizin kredi kartı borcunu öğrenmek istiyorsanız bu durumda uygulayabileceğiniz en basit yol o uyurken onun cep telefonunu ele geçirmektir.

Tabi bunun için eşinizin kredi kartı şifresi bilgisine de sahip olmanız gerekir. Bunu bilmiyorsanız ya da eşinize sorma şansınız yoksa bu durumda eşinizle alışverişe gittiğinizde o şifreyi girerken bastığı rakamlara biraz dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bankanın sesli yanıt sistemini (müşteri hizmetleri telefon numarası) arayarak kredi kartı bölümünden borç sorgulaması yaparak kredi kartı borcunu öğrenebilirsiniz.