Eşin sorumsuz davranışları nedeni ile aile geçimini sağlama konusunda sorumluluklarını yerine getirmemesi durumu hariç geriye kalan tüm durumlarda eşlerin diğer eşin kredi kartı kullanımı üzerinde yasal bir yaptırım yapma hakkı bulunmamaktadır. Yani eşin aile birliğini sarsan maddi harcamaları bulunmuyorsa diğer eşin kredi kartı kullanımına itiraz etme hakkı bulunmamakla beraber yine eşin kredi kartı borcu öğrenme imkanı da bulunmamaktadır.

Eşimin Kredi Kartı Borcu 

Eşinizin kredi kartı borcu olup olmadığını ya da ne kadar borcu olup olmadığını öğrenmeniz konusunda banka size kesinlikle yardımcı olmayacaktır. Yani kredi kartının ait olduğu banka şubesini ziyaret ederek ya da bankaların müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden bu bilgileri edinmeni mümkün değildir.

Bunu öğrenebileceğiniz yöntemlerden biri kredi kartı şifresi bilgisine sahipseniz bankanın müşteri hizmetleri telefonunu arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden kredi kartı numarası ve kredi kartı şifresi bilgilerini girerek kredi kartı kategorisinden borç sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yine kredi kartı internet sitesi üzerinden de kredi kartı numarası ve kredi kartı şifre bilgileri ile hem borç tutarını hem de kredi kartı hareket dökümünü öğrenmeniz mümkündür.