Ertelemeli Kredi Nedir?

Aylık ödemelerinde erteleme yapılmasına izin verilen kredi paketlerine ertelemeli krediler adı verilmektedir. Ertelemeli kredi 2016 yılında yine en çok ihtiyaç kredisi paketlerinde kullanılmakta olup ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin kredi ödemeleri genelde 3 ay ertelenerek ödeme konusunda kredi kullanan kişilere büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları 

Ertelemeli kredi denildiğinde akla ilk gelen banka kesinlikle ING Bank olmaktadır. ING Bank ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyaları ile müşterilerine şimdi kredi al ödemesine 3 ay sonra başla sloganı ile hizmet vermeye devam ederken özellikle de yıl sonuna doğru bu kampanyalar düzenlenerek kişilere yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapma imkanı sunulmaktadır.

İş Bankası ertelemeli kredi kampanyası ve Finansbank ertelemeli kredi kampanyası gibi diğer bankaların ertelemeli kredi kampanyaları ile ING Bank ertelemeli kredi kampanyası arasında ki en önemli fark yılın her ayında bu kredinin kullanılabilmesidir. Daha yüksek kredi faiz oranları uygulanarak kişilere diledikleri anda ertelemeli kredi başvurusu formunu doldurma imkanı sunulmaktadır.

Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyaları 

İhtiyaç kredilerinden farklı olarak ertelemeli konut kredileri için sunulan imkanlar daha farklıdır. Son derece uzun vadeli krediler olan bu tip kredilerde kişilere hem ilk 3 ay ödemesiz kredi kullanma imkanı sunulmakta hem de dilerlerse her ay belirli bir zaman dilimini kapsayan erteleme imkanı sunulmaktadır. Ancak bu tip kredilerde uygulanan konut kredisi faiz oranları çok daha yüksek olduğu için kesinlikle ihtiyaç duyulmaması durumunda ertelemeli konut kredisi kullanılmaması uyarısında bulunulmaktadır.