Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalar tarafından dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar kapsamında ertelemeli kredi kullanılmasına izin verilmektedir. Ancak ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin daha yüksek kredi faiz oranları uygulandığı için böyle bir ihtiyacınız yok ise normal ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanmanız sizin için daha uygun olacaktır.

Yine 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanıldığında ertelenen bu vade toplam vade süresinden düşülerek kalan borç tutarı hesaplandığı için kredi taksit tutarları da yükselmektedir. Örneğin 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanan kişinin kullandığı toplam kredi tutarı ödemesi hesaplanırken 3 ay ertelemeli kredi kullanması durumunda taksit miktarı 33 aya bölünerek hesaplanmaktadır.

Yani 3 ay ertelemede bulunmanız durumunda 36 ay vadeli kredi başvurusunda bulunsanız dahi ödemeniz 33 ay vadeli olarak hesaplanarak taksitlendirilir. Bu tip olumsuzluklardan etkilenmek istemiyorsanız ve ödeme gücünüze güveniyorsanız bu durumda ertelemeli kredi paketleri yerine normal ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanmak için kredi başvuru formu doldurmanız sizin açınızdan çok daha avantajlı olacaktır. Ertelemeli ihtiyaç kredisi paketleri sadece yoğun nakit sıkıntısı çeken ve ilk 3 aylık dönemde kredi ödemesi yapamayacak kadar sıkıntı yaşayan kişiler tarafından tercih edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Maaşıma Göre Ne Kadar Konut Kredisi Kullanabilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.