Enpara Vadesiz Euro hesabı açmak çok kolaydır. Eğer Enpara Vadesiz TL hesabınız varsa Enpara Vadesiz Euro hesabını da dakikalar içinde açabilirsiniz. 

Enpara QNB Finansbank tarafından verilen bir şubesiz bankacılık hizmetidir. Bu hizmetin size sunduğu çok sayıda avantaj vardır. Enpara müşterilerine sürekli olarak pek çok fırsat, indirim ve avantaj sunmaktadır. Üstelik Vadesiz TL hesabına bağlı birikim hesabına günlük yüzde 10 faiz oranı yansıtmaktadır.

Vadesiz EUR hesabı Enpara müşterisi olarak açtırabileceğiniz vadesiz döviz hesaplarından biridir. Bu hesap vadesizdir ve hesaba faiz yansıtılmaz. Yani sadece Euro cinsinden dövizinizi hesabınızda tutmanıza yarar. Ancak isterseniz Enpara Vadesiz Euro hesabınızdaki dövizinizi internet şubesi üzerinden satabilir ve Vadesiz TL hesabınızdaki paranızı kullanarak yine internet şubesi üzerinden döviz alabilirsiniz.

Enpara Vadesiz EUR Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara Vadesiz Euro hesabı açabilmeniz için Enpara müşterisi olmanız gerekir. Enpara müşterisi iseniz ve zaten bir Enpara Vadesiz TL hesabınız varsa yeniden müşteri temsilcisi ile görüşmenize gerek yoktur. Enpara hizmetinin özelliği zaten müşteriyi şubeyi ziyaret etme zahmetinden kurtarmaktır. Şubesiz bankacılık hizmeti aldığınızı tüm işlemlerinizi internet ya da cep şubesi üzerinden gerçekleştirebildiğinizi gördüğünüz zaman anlarsınız.

Enpara Vadesiz Euro hesabı açmak için bilgisayarınızdan Enpara internet şubesine girebilir ya da telefonunuzdan mobil uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Bunu yaptığınızda karşınıza EnÖzet ekranı çıkacaktır. EnÖzet ekranında gerçekleştirdiğiniz son hesap hareketleri, Vadesiz TL hesap bakiyeniz ve varsa diğer hesaplarınızdaki son bakiyeler görünür. Burada Enpara Vadesiz Euro hesabı açabilmeniz için aşağıda sıraladığımız adımları izlemeniz gerekir:

  • Öncelikle Menü sekmesini açarak Hesaplar seçeneğine dokunun.
  • Hesaplar kategorisinde karşınıza gelen seçeneklerden Yeni hesap aç seçeneğini seçin.
  • Bunu yaptığınızda karşınıza Enpara tarafından hazırlanan sözleşmenin videolu anlatımı ve metinle ifade edilen hâli gelecek. Sözleşmeyi videoyu izleyerek ya da metni okuyarak onaylamanız gerekecektir.
  • Sözleşmeyi onayladıktan sonra karşınıza Vadesiz Euro ya da Vadesiz USD hesapları açma tercihleri gelecektir.
  • Eğer zaten bir Vadesiz Euro ve Vadesiz USD hesabınız varsa karşınıza bu seçenekler gelmez. Çünkü bir hesap türünden açabileceğiniz hesap sayısı birdir. Yani sadece bir Vadesiz TL hesabına, bir Vadesiz EUR hesabına ve bir Vadesiz USD hesabına sahip olabilirsiniz.
  • Gelen seçeneklerden Vadesiz EUR seçeneğini seçtikten sonra karşınıza açılan hesabınızın IBAN’ı gelecektir. Bu ekranın bir görüntüsünüz almanızda ya da IBAN’ınızı not etmenizde yarar vardır.
  • Gerçekleştirdiğiniz adımlardan sonra EnÖzet ekranınızda yeni açtığınız hesabınızın da bakiyesini görebilirsiniz.
  • Enpara Vadesiz Euro hesabınıza QNB Finansbank ATM’lerinden döviz yatırabilirsiniz.

Enpara Vadesiz Euro hesabınıza yatırdığınız dövizi Enpara tarafından sunulan döviz alış ve döviz satış kuru üzerinden satabilir, Vadesiz TL hesabınızda bulunan bakiyenizle aynı kur üzerinden döviz alabilirsiniz. Ancak hesabınızdaki dövize faiz yansıtılmadığını bilmelisiniz. Faizden yararlanmak için Vadeli döviz hesap türlerinden birini seçmeniz gerekir.