Enpara kredi kartı, son dönemlerde avantajları ile öne çıkan kredi kartlarından biri. Aidat almayan, masrafsız enpara kredi karına başvurusu şartları ve diğer avantajları nelerdir?

Enpara.com hizmet vermeye başladığı andan itibaren diğer bankalara göre ekonomik, hesaplı ve müşterisini düşünen bir banka özelliği taşımaktadır. Şeffaf sözleşmeleri, müşterilerinden sonsuza dek masraf almayacağı sözü ile bilinen bu dijital banka bir çok kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Yakın zamanda da uzun süredir beklenen enpara kredi kartını çıkardı.

Enpara kredi kartının en büyük özelliği, müşterileri bıktıran kredi kartı aylık ücretinin alınmayacak olmasıydı. Enpara kredi kartı için müşterilerinden aylık ücret almayacağı gibi kendisinin müşterilerine aylık ücret ödeyeceğini ifade etti. Sonuç olarak da müşterilerine aidat veren ilk banka kredi kartı olarak hayatımıza girdi. Biz bu yazımızda enpara dijital bankasının kredi kartı özelliklerini,  enpara kredi kartının avantajları ve dezavantajları ile başvuru koşullarını inceleyeceğiz.

Enpara kredi kartının özellikleri nelerdir?

Bu kredi kartının ilk ve en önemli özelliği kart aidatı olmamasıdır. Kart sözleşmesinde bunu açıkça belirten banka, müşterisinden “ömür boyu” kart aidatı almayacağını taahüt eder.

Enpara kredi kartı temassız özelliğe sahip olarak gelir, bunun için ekstra bir şey yapmak gerekmez. Günlük 90 türk lirasına kadar temassız özelliği kullanılarak alış veriş yapılabilir.

Enpara.com kredi kartı limiti sadece sizin gelirinize göre belirlenmiyor. Ödeme alışkanlıklarınıza, aylık ne kadar ödeme yaptığınıza göre değişebiliyor.

Enpara dijital bankası kredi kartı ile tüm online işlemler ve fatura ödemelerini ücretsiz olarak gerçekleştirmek mümkün. Aynı zamanda bu kredi kartına otomatik ödeme talimatı da vermek mümkün.

Tıpkı diğer bankalar gibi bu kredi kartının ödemelerini de atm lerden yapmak mümkün. QNB finansbank atm lerini bankanın diğer kartları ile aynı şekilde kullananabilirsiniz.

Enpara kredi kartı avantajları nelerdir?

Enpara.com kredi kartının kampanya, taksitlendirme ve aidat ödemesi başta olmak üzere diğer banka kredi kartlarına göre bir çok avantajı vardır.

Enpara.com dijital bankanın sunduğu tüm kampanya, indirim ve imkanlardan aynı şekilde Enpara kredi kartı sahipleri de yararlanabiliyor.

Enpara kredi kartı taksitlendirme konusunda diğer kartlara göre büyük avantaj sağlıyor. Bu banka kredi kartı ile yapılan 1000 tl ye kadar harcamalarda banka müşterisine ücretsiz taksitlendirme imkanı sunuyor. Alış veriş sonrasında yapabileceğiniz bu taksitlendirme hakkını her ay üç kez kullanabilirsiniz.

Qnb finansbank anlaşmalı iş yerlerinden enpara kredi kartı kampanyalarını kullanabiliyor. Bu iş yerlerinde anında taksit imkanını kullanabilen kart, card finans kredi kartı ile aynı özelliklere sahip değil.

Enpara kredi kartı taksitli nakit avans imkanları da veren bir kredi kartı.

Kredi kartını düzenli olarak kullanan müşterilerine enpara kredi kartı yıllık 100 tl aidat ödüyor. İki sene boyunca ödenen bir aidat bir çok müşterinin özellikle bu kartı tercih etmesine neden oluyor.

Enpara.com kredi kartının dezavantajları

Bir çok kredi kartının avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Özellikle kullanıcı yorumlarıyla ortaya çıkan bu olumsuz özellikler enpara kredi kartında da mevcuttur. Enpara kredi kartı ekşi sözlük gibi platformlarda daha çıkmadan konuşulmaya başlanmıştır. Aidat ödetmemesi sebebiyle tercih edilen kredi kartının asgarisi ödenmediğinde uyguladığı ceza faizinin yüksek olmasından şikayet edilir. Bunun dışında;

Enpara kredi kartı kampanyaları arasında uçuş mili kazandıran bir kampanya yer almıyor. Ayrıca bu kartın ek kart özelliği de bulunmuyor.

Enpara.com kartını alan müşterilerin bir sene içerisinde en az 6 kez 10 tl ve üzeri işlem yapmış olması gerekiyor.

Online alış verişte sıklıkla tercih edilen sanal kart uygulaması enpara kredi kartında bulunmuyor.

Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital bankanın kredi kartına dijital bir şekilde kolaylıkla başvurabilirsiniz. Enpara.com müşterisiyseniz mobil uygulamasından, internet sitesinden ya da online işlemlerden başvurabilirsiniz.

Enpara.com müşterisi değilseniz de aynı dijital kanallardan kredi karti başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi kartına başvuru yaptıktan sonra hızlı bir şekilde değerlendirme süreci başlıyor. Kredi notunuz, varsa başka kredi kartı ödemeleriniz ve hesaplarınız doğrultusunda belirlenen kredi limiti ile kartınız size gönderiliyor. Kredi kartı başvurusunun olumsuz neticelendirilmesi de mümkün.

Kart, sizin belirttiğiniz adrese kurye ile gönderilip kart sahibine teslim ediliyor.

Enpara kredi kartını aldıktan sonra tüm işlemler online olarak yapılabiliyor.