Kredi puanı yükseldikçe hem kişinin kullanabileceği kredi tutarı hem de kredi onayı alması kolaylaşır. Bu nedenle kredi notu ortalamasının mümkün olan en yüksek seviyede tutulması gerekir. Günümüzde artık pek çok banka da kredi notu yüksek olan müşterilerine kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullandırmaktadır.

En Yüksek Kredi Notu 

Kredi notu ortalaması hesaplanırken değer sıfırdan başlamakta ve 1900 puana kadar çıkmaktadır. Yani en düşük kredi notu sıfır olurken en yüksek kredi notu ortalaması ise 1900 puandır. Kişinin en yüksek puana çıkabilmesi için bankalara olan tüm borçlarını mutlaka düzenli olarak son ödeme tarihinde yatırmasının yanı sıra bankalar ile sık sık işlem yapmaları da gerekir.

Örneğin kredi kartı limiti dahilinde her ay kartın kullanılması ve kredi kartı son ödeme tarihinde yatırılması, maaşının banka hesabına yatması, nakit işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirmek gibi detaylar kredi notunu arttıracak önemler arasında yer almaktadır. Kişi kredi notunu bu seviyeye çekemese dahi kredi notu 1500 puan ve üzerinde tutabilmesi de kolay kredi onayı alması açısından yeterli olacaktır.