Son dönemde bankaların vadeli hesap yarışları en çok tüketicilere yarıyor. Oluşan rekabet sayesinde tüketicilere vadeli hesap faiz oranları daha yüksek sunuluyor. Peki, e vadeli hesap olarak ta bilinen en yüksek internet vadeli hesap faiz oranları hangi bankada?

İnternetten Vadeli Hesap Açma

Banka şubelerinin iş yükünü hafifletmek için artık internet şubesi olarak ta bilinen internet bankacılıığı hizmetleri için pek çok avantaj sunulmaktadır. Bunlardan ilki e vadeli hesap olarak bilinen vadeli mevduat hesabını internetten açma işlemidir.

Peki, internetten vadeli hesap nasıl açılır? Bunun için tek yapmanız gereken internet bankacılığı şifresi almak ve hesabınıza giriş yapmaktır. Daha sonra hesaplar bölümüne girerek sırası ile hesap aç, vadeli hesap aç linklerini tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

En Yüksek Vadeli Hesap Faiz Oranı Veren Banka

Bankalar vadeli hesap faiz oranları için ihtiyaçlarına göre uygulamalarda bulunmaktadır. Nakit ihtiyacı duyan bankalar daha yüksek faiz oranları uygularken yüksek miktarda tutarı olan yani kasasında nakit parası fazla olan bankalar ise vadeli mevduat hesabı faiz oranları için indirime gitmektedir.

En Yüksek İnternet Vadeli Hesap Faiz Oranları Hangi Bankada 2017 - 2018

En Yüksek İnternet Vadeli Hesap Faiz Oranları Hangi Bankada 2017 – 2018

Bu nedenle bu oranlar sürekli olarak değişmekte olup en yüksek vadeli hesap faizi arayan kişilerin hesap açacakları gün vadeli hesap faiz hesaplama işlemini yaparak en yüksek faizi veren bankayı belirlemeleri önerilmektedir. Ancak genel olarak bankalar internetten hesap açma talebinde bulunan müşterilerine çok daha yüksek faiz oranları vermektedir. Yine yüksek tutarda parayı bağlayacak olan kişilerin ise şube yetkilisi ile görüşerek teklif almaları banka şubesinin nakde ihtiyacı varsa daha yüksek faiz oranı alabilecekleri için önerilmektedir.