Günümüzde Finansal işlemlerin yapılması ile birlikte dünyada toplam ekonomik değerler artmakta veya değişim göstermektedir. Bu değişim temelde yapılan iş ve işlemler aracılığı ile yapıldığı da bilinmektedir. Bankalar bu finansal işlemlerin yapıldığı temel taşlar olarak işlemlerine devam etmektedir. Söz konusu bankalar ülkemizde de geniş bir faaliyet alanına sahiptir.

Bankalar Kaça Ayrılır?

Ülkemizde bankacılık alanında iş ve işlem yapan kurumlar ikiye ayrılmaktadır. Bu bankalar Kamu ve Özel bankalar olarak bilinmektedir. Ülkemizde kamu bankaları Ziraat, Vakıf ve Halk bankası olarak bilinmektedir. Bunun yanında diğer özel bankalar ise Finans Bank, Garanti Bankası, İş Bankası ve diğer özel bankalardan oluşmaktadır.

Bankaların Hizmet Alanları

Bankalar genelde hesaplar arası para transferi, maaş ödemesi, kredi temini, EFT, Kredi kartı işlemleri gibi alanlarda müşterilere hizmet vermektedir. Elbette bunların en yoğun olarak kullanıldığı bölüm ise kredilerdir.

En Uygun Kredi Paketleri Hangileridir 2017 - 2018 ?

En Uygun Kredi Paketleri Hangileridir 2017 – 2018 ?

Bankaların Verdiği Kredi Çeşitleri

Çevremizde faaliyetlerini sürdüren bankalar üç ana başlık altında kredi imkanını insanlara, kurumlara veya kuruluşlara tanımaktadır. Bunlar Konut Kredisi, Taşı Kredisi ve İhtiyaç Kredileri olmaktadır.

En Uygun Kredi Hangisidir?

Genelde insanlar kredi seçerken bazı noktalara dikkat ederler. Bunlardan en önemlisi faiz oranları, vade uzunluğu, ödeme planı ve diğer sair kesintilerin hangileri olduğunda incelemeler yapmaktadır.

Günümüzde konut kredisi kapsamında yapılan işlemlerde en uygun konut kredisini Ziraat Bankası aylık % 0,88 ile sunmaktadır. Bu kredi vade uzunluğu ise 0-120 ay olarak düzenlenmiştir. Bunun yanında taşıt kredileri de bankalar tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Bu kredilerin faiz oranları aylık % 1,10 ile %1,25 arasında değişmektedir. Bu kredilerde 0-48 ay vade uzunluğu ile verilmektedir. İhtiyaç kredilerinde ise en uygun kredi imkanı Vakıfbank, Ziraat bankası ve Halk Bank tarafından verilmektedir. Faiz oranları aylık %1,14 olarak hizmete sunulmaktadır