Bankaların kullandırmış olduğu krediler için uygulanan kredi faiz oranları her bankanın kendi yönetimi tarafından serbest piyasa koşullarına göre belirlenmekte olup bu nedenle kredi başvurusunda bulunmadan önce incelemede bulunmalıdır. En uygun kredi hesaplama konusunda internet siteleri en büyük yardımcınız olacaktır.

En Uygun Konut Kredisi 

En çok kullanılan kredi paketleri arasında yer alan konut kredisi paketleri uzun vadeli krediler olduğu için kullanılan krediye uygulanan faiz oranı çok önemlidir. Çünkü küçük farklar dahi olsa toplamda yüksek oranda fazladan para ödenmesi söz konusu olur.

Bu nedenle konut kredisi karşılaştırma işlemleri gerçekleştirilerek en uygun konut kredisi veren bankalar belirlenmeli ve buna göre kredi başvuru süreci yönetilmelidir. Konut kredisi hesaplaması yapılırken konut kredisi faiz oranları kadar talep edilen konut kredisi masrafı da hesaplamaya dahil edilmelidir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi 

Bankalar düzenli olarak ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemekte olup özelikle de bayram kredisi ve yılbaşı kredisi gibi özel dönemlerde daha cazip kredi faiz oranları sunulmaktadır. Yine bu dönemlerde dosya masrafsız kredi ve faizsiz kredi paketleri de sunulmakta olup 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi de kullandırılmaktadır.

Burada önemli olan tüm masrafları hesaplamaya dahil ederek ihtiyaç kredisi karşılaştırma yapmasıdır. Uygun ihtiyaç kredisi paketini belirledikten sonra kredi başvuru formu doldurarak kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Notuna Göre Kredi 

Günümüzde bankalar kredi notuna göre faiz oranları belirlemekte olup yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin çok daha düşük faiz oranları ile kredi kullanmalarına izin verilmektedir.