Acil nakit para ihtiyacı duyan kişilerin kullanabilecekleri ilk yöntemlerden biri gerekli şartları taşımaları durumunda bankadan kredi çekmek yöntemidir. Ülkemizde hizmet veren tüm bankalar aynı zamanda kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ancak “kredi çekebileceğim bankalar” aramasında bulunan kişilerin kendi koşullarına göre banka belirlemeleri çok önemlidir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Kişinin düşük kredi notu ortalaması olması durumunda mutlaka kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaları gerekmektedir. Çünkü bazı bankalar kredi notu 1200 puan olan müşterilerinin doldurmuş oldukları kredi başvuru formu başvuluarını reddetmekte bazı bankalar ise kredi notu 1100 puan olan kişilerin kredi başvurularını kabul etmektedir. Bu nedenle kredi notu öğrenme işleminden yararlanarak kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu ortalamasını öğrenmeleri gerekmektedir. .

Kredi Notu Düşüklere Kredi 2017

Kredi notunun düşük olması durumunda en kolay kredi veren banka belirlenerek başvuruda bulunulması çok önemlidir. Özellikle de düşük kredi notuna kredi verdiği bilinen bankalar tercih edilmelidir. Örneğin Aktif Bank N Kolay Kredi kampanyası ile düşük kredi notuna kredi onayı büyük bir kolaylıkla verilmektedir.