Hayallerindeki evi satın almak isteyen kişilerin en önemli önceliği en uygun konut kredisi seçeneğini sunan bankayı belirlemektir. Özellikle de uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin konut kredisi faiz oranları için çok daha dikkatli davranmaları gerekir.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama 

Bankaların konut kredisi indirimi için karar vermeleri ile beraber yeniden yüzde 1 seviyesinin altına çekilen konut kredisi faiz oranları kredi kullanarak ev sahibi olmayı çok daha kolay bir hale getiriyor.

Bankaların internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz kredi hesaplama makinesi sayesinde konut kredisi hesaplama işlemini yapmanız kolaylaştırılırken kredi karşılaştırma siteleri üzerinden ise bu işlemi çok daha kolay bir şekilde yapmaları sağlanmaktadır. Bu sayede en uygun konut kredisi faiz oranları için tek bir sayfa üzerinden incelemede bulunmanız sağlanır.

Konut Kredisi Kullanmak 

Hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar verdikten sonra o banka üzerinden konut kredisi başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır. Banka kredi başvurunuzu işleme alır ve kredi istihbarat süreci başlatılır.

Bu arada konut kredisi ekspertiz süreci de başlatılır ve ilk olarak konutun gerçek değeri belirlenir. Ardından konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi notu sorgulaması yapılarak aylık gelirine göre kredi onayı alıp alamayacağına karar verilir.