: 
41966.37
 : 
3.63
 : 
1491.64
 : 
1263.07
 : 
0.14
 : 
2987.20
 : 
368.43
 : 
41966.37
 : 
1491.64
 : 
0.52
 : 
1.49
 : 
0.14

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Bankadan Ne Kadar Kredi Alabilirim ?

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biride konut kredisi faiz oranları için en uygun bankayı belirlemektir. Bu amaç doğrultusunda konut kredisi karşılaştırma siteleri üzerinden hizmet almanız mümkün olup dikkat edilmesi gereken nokta konut kredisi faiz oranları kadar ayrıca konut krediis dosya masrafı gibi artı giderleri de hesaplamaya dahil etmektir.

En Uygun Konut Kredileri 

Bankaların konut kredisi faiz oranları kendi yönetimleri tarafından belirlenmekte olup her bankanın konut kredisi faiz oranı bu nedenle farklıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bankalara yapılan konut kredisi faiz indirimi çağrısının ardından bankalar konut krediis faiz oranları için indirime gitme kararı almışlardı.

İlk olarak Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları için indirime gittiğini duyururken şu an için geçerli olan en uygun konut kredisi faiz oranı veren banka olarak öne çıkmaktadır Ziraat Bankası konut kredisi için yüzde 0.88 oranını uygulamaktadır.

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 

Yapılan indirimin ardından bankaların konut kredisi faiz oranları yüzde 1 seviyesinin altına çekilirken Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranı için yüzde 0,90 seviyesini uygulamaktadır. Yine İş Bankası konut kredisi faiz oranı ve Akbank konut kredisi faiz oranı için de aynı rakam uygulanmakta olup bu bankalar şu an için en düşük konut kredisi faiz oranı veren bankalar olarak öne çıkmaktadır. İşte son dönemlerde en uygun oranlar ile konut kredisi sunan ziraat bankası konut kredisi faiz oranları

ziraat bankası konut kredisi faiz oranları

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler için önemli olan konulardan biri de en uygun konut kredisi veren bankayı belirleyebilmektir. Çünkü konut kredileri uzun vadeli krediler olup kredi notunda yaşanan küçük puan farkları dahi toplamda krediyi kullanan tüketicinin büyük farklar ödemesine neden olabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanmak isteyen bir kişi yüzde 1,14 konut kredisi faiz oranı uygulayan bir bankadan kredi kullanması halinde aylık bin 533 lira ödeme yaparken yüzde 1,15 faiz oranı ile kredi veren bir bankadan kredi kullanan kişinin ise aylık ödemesi bin 541 lira olacak. Arada olan sadece bu 8 liralık fark bile toplamda cebinizden 960 lira fazladan para çıkmasına neden olacaktır. Faiz oranı arasında yaşanan farkın artması ile bu farkın büyümesi kaçınılmazdır.

A bankasından yüzde 1,14 faiz oranı ile kredi kullanmak yerine B bankasından yüzde 1,19 faiz oranı ile konut kredisi kullanma hatasına düşen bir kişinin toplamda ödeyeceği fark 120 ay vadeli konut kredisi için tam 4 bin 440 liradır. Yani konut kredisi gibi uzun vadeli kredilerde arada oynayan yüzde 5 faiz oranı farkı bile büyük tutarları kaybetmeniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle konut kredisi kullanmak istiyorum dediğiniz anda mutlaka konut kredisi karşılaştırma işlemi yaparak en uygun konut kredisi veren bankalar arasından seçimde bulunmanız gerekmektedir. Konut kredisi faiz oranları sürekli güncellendiği için bankaların internet sitesi üzerinden konut kredileri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.