Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biride konut kredisi faiz oranları için en uygun bankayı belirlemektir. Bu amaç doğrultusunda konut kredisi karşılaştırma siteleri üzerinden hizmet almanız mümkün olup dikkat edilmesi gereken nokta konut kredisi faiz oranları kadar ayrıca konut krediis dosya masrafı gibi artı giderleri de hesaplamaya dahil etmektir.

En Uygun Konut Kredileri 

Bankaların konut kredisi faiz oranları kendi yönetimleri tarafından belirlenmekte olup her bankanın konut kredisi faiz oranı bu nedenle farklıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bankalara yapılan konut kredisi faiz indirimi çağrısının ardından bankalar konut krediis faiz oranları için indirime gitme kararı almışlardı.

İlk olarak Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları için indirime gittiğini duyururken şu an için geçerli olan en uygun konut kredisi faiz oranı veren banka olarak öne çıkmaktadır Ziraat Bankası konut kredisi için yüzde 0.88 oranını uygulamaktadır.

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 

Yapılan indirimin ardından bankaların konut kredisi faiz oranları yüzde 1 seviyesinin altına çekilirken Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranı için yüzde 0,90 seviyesini uygulamaktadır. Yine İş Bankası konut kredisi faiz oranı ve Akbank konut kredisi faiz oranı için de aynı rakam uygulanmakta olup bu bankalar şu an için en düşük konut kredisi faiz oranı veren bankalar olarak öne çıkmaktadır. İşte son dönemlerde en uygun oranlar ile konut kredisi sunan ziraat bankası konut kredisi faiz oranları

ziraat bankası konut kredisi faiz oranları