Konut kredileri gibi hem yüksek tutarlı hem de uzun vadeli kredi kullanan kişiler için kredi faiz oranları çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Sadece 1 puan farkın bile fazladan milyonlarca lira ödenmesi anlamına gelen konut kredisi faiz oranları için bu nedenle kredi karşılaştırma yapılması çok önemlidir. Her bankanın uyguladığı konut kredisi faizleri farklı olduğu için konut kredisi başvuru formu doldurulmadan önce konut kredisi karşılaştırma işlemi yapılarak en uygun konut kredisi faiz oranları veren banka tercih edilmelidir.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama 

Bankaların konut kredisi paketlerini incelemek isteyen kişilere yönelik sunulan en büyük kolaylık kredi karşılaştırma siteleridir. Bu sitelere kullanılmak istenen konut kredisi tutarı ve konut kredisi vade bilgilerinin girilmesi durumunda aynı sayfa üzerinden farklı bankaların konut kredisi teklifleri görüntülenir. Bu sayede en uygun konut kredisi veren banka belirlenirken konut kredisi hesaplama işlemlerinizi de gerçekleştirmiş olursunuz.

En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Şu anda geçerli olan konut kredisi kampanyaları incelendiğinde en uygun konut kredisi veren banka olarak Vakıfbank öne çıkmaktadır. Geçerliliğini koruyan Vakıfbank yaza özel konut kredisi kampanyası ile 120 ay vadeli 100 bin lira kredi kullanan kişilerin aylık ödemeleri 1.509 lira olmaktadır. İkinci bir seçenek ise Halk Bankası canım evim konut kredisi kampanyası ile 100 bin lira konut kredisi 120 ay vadeli olarak kullanılırsa aylık ödeme tutarı bu sefer 1.526 lira olmaktadır.