Ülkemizde hizmet veren çok sayıda özel banka ve kamu bankası bulunmakta olup bu bankaların en yüksek geliri elde ettikleri kalemler kullandırdıkları kredilerdir. Bu nedenle bankalar kredi kullanmak istiyorum diyen kişileri kendi bankalarına çekmek adına çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde banka statüsünde hizmet veren tüm kurumlar ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Yani tüm bankalar kredilendirme hizmeti sunmakta olup bazı bankalar zor kredi onayı verirken bazıları ise kolay kredi veren bankalar olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle kişinin kredi notu ortalaması hakkında bilgi edinerek not ortalamasına göre kredi başvuru formu doldurması çok önemlidir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi 

Bankalar özellikle de bayram kredisi, yılbaşı kredisi, öğretmenler günü kredisi gibi pek çok özel günde kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bu dönemlerde kredi kullanmak daha uygun kredi faiz oranlarından yararlanılması anlamına geldiği için acil ihtiyaç kredisi ihtiyaçlarının dışında kalan tüm durumlarda bu özel dönemlerin beklenmesi çok önemlidir.

Yine ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi karşılaştırma işlemi yapılmalı, gerçekten en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar belirlenmeli ve hesaplamaya bankaların ihtiyaç kredisi dosya masrafları da dahil edilmelidir.