Ne yazık ki her geçen gün daha büyük bir tüketim çılgınlığı yaşamaya devam ediyoruz. Artan ihtiyaçlar, sürekli olarak lüks tüketim mallarına olan alışkanlığımızın artması ve tasarruf etmenin önemini yitirmesi bir çoğumuzun ay sonunu getirmesini zorlaştırıyor. Bankaların sunduğu ihtiyaç kredileri de bu harcama alışkanlıklarını körüklüyor. Çünkü sıkışıldığı zaman mutlaka bir bankadan ihtiyaç kredisi başvuru yapma ihtimalinin bulunması insanları taksitle alışveriş yapmaya yönlendiriyor.

Bu tip sorunların yanı sıra artık yeni bir araba almak ya da ev eşyalarını yenilemek için de para biriktirmeye gerek duyulmuyor ve hemen devreye kredi başvurusu imkanları sokuluyor. Sebep ne olursa olsun ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise en büyük amaçları en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgi almak oluyor. Peki en uygun ihtiyaç kredisini hangi banka veriyor?

Aslında ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin çok iyi bir araştırma yapması gerekiyor. Çünkü pek çok banka ihtiyaç kredisi vermek için çeşitli kampanyalar düzenliyor ve bu kampanyalar kapsamında son derece çarpıcı seçenekler sunuluyor. Özellikle de internetten kredi başvurusu yapmak isteyen kişilere yönelik son derece düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları sunuluyor. Örnek vermek gerekirse Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları şubeden başvuru yapıldığı zaman 36 ay vadeli kredilerde yüzde 1,83 olarak uygulanırken Denizbank facebook kredisi başvurusunda bulunan kişilere ise yüzde 1,45 olarak uygulanıyor.

Şu anda en uygun ihtiyaç kredisi veren banka ise yüzde 1,25 faiz oranı sunan Akbank olarak öne çıkıyor. Bu bankayı ise Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi paketi takip ediyor. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak yüzde 1.35 olarak uygulanıyor. Şu anda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise biraz daha beklemesi öneriliyor. Çünkü yeni hükümetin kurulmasının ardından ekonomide yaşanacak olumlu gelişmeler ihtiyaç kredisi faiz oranları düştü haberlerinin gelmesini sağlayabilir.