Acil nakit para ihtiyaçlarını gidermek için banka kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları ve yine kredi başvuru evrakları ile başvurularını tamamlamaları istenir. Ancak bazı bankalar gelir belgesiz kefilsiz kredi kullanımına izin verebilmektedir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere sunulan bu hak aynı zamanda kolay kredi veren bankalar tarafından da sunulmaktadır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 

Günümüzde artık bankalar çok daha kolay kredi onayı verebilmekte olup bu nedenle pek çok banka kefilsiz kredi kullanımına izin vermektedir. Sadece düşük kredi notu ortalaması olan ya da çok yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerden bankalar kefil talep etmekte olup kullanmak istediği kredi tutarını karşılayan aylık gelire sahip ve yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere kefilsiz kredi başvurusu için izin verilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi 

Öncelikle gelir belgesi olmadan kredi kullanımın çalışmayana kredi verilmesi anlamına gelmediği kesin olarak bilinmelidir. Çünkü burada bankalar sadece gelir belgesinin elden teslim edilme zorunluluğunu ortadan kaldırma ve evraksız kredi kullanımına olanak sağlamaktadır. Çalışmayana kredi kullandırılmasına izin verilmekte olup aylık düzenli gelire sahip olmayan kişilerin kesin olarak kredi kullanmaları mümkün değildir.