Bayrama sayılı günler kala bankalar arasında yaşanan bayram kredisi rekabeti iyice kızışırken yaşanan yüksek rekabet en çok tüketicilerin işine yarıyor. Dosya masrafsız bayram kredisi veren bankaların yanı sıra aynı zamanda 3 ay ertelemeli bayram kredisi veren bankalar da bulunuyor. Yine bankalar bayrama özel kredi kampanyaları için talep ettikleri kredi faiz oranları için de indirime gidererek daha avantajlı kredi kullanmanın kapılarını müşterileri için açmaktadır.

En uygun bayram kredisi verme yarışına giren bankalar birbiri ardına kredi kampanyaları için reklam çalışmalarını sürdürürken en avantajlı kredi seçenekleri sunulması ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler içinde kaçırılmayacak fırsatlar sunulması anlamına geliyor. 3 ay ertelemeli bayram kredisi veren bankalar arasında yer alan Finansbank bayram kredisi kampanyası ile kredi faiz oranları yüzde 1.20 seviyesine çekiliyor.

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin veren bankalar 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda ise kullanılan kredi tutarını 33 aya bölerek vadelendiriyor. Yani 36 ay sınırının aşılmasına kesinlikle izin verilmiyor. 36 ay vadeli 10000 TL bayram kredisi kullanan kişinin aylık ödemesi 358 lira olurken ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık ödemesi ise taksitlerinin 33 aya bölünerek hesaplanması nedeni ile 394 lira oluyor.