Günümüz koşullarında finansman sağlayan kurumlarla ilişkisi bulunmayan kişi kalmamıştır. Gelişen piyasa koşulları ve dünya ekonomisi tüketicileri finansman sektörüne her geçen günle daha da yaklaştırmaktadır. Pek çok kişinin ihtiyaç ya da gerekli bazı durumlarda finansman desteğe ihtiyaç durmasından ötürü bu nakit akışını en kolay ve hızlı sağlayan bankalara yönelmeleri ve kredi kullanmaları kaçınılmaz olmaktadır.

Bayram Kredisi Başvurusu

Kredi kullanma işlemleri belli koşulları sağlayan herkes için gerçekleştirilebilecek bir durumdur. Kredi kullanımında ilk olarak bireyin 18 yaşını doldurması koşulu öne sürülmektedir. Diğer koşul, kredi talebi yapan bireyin belgeleyebileceği bir gelirinin bulunmasıdır. Son şart ise kredi talebinde bulunan bireyin çekeceği kredinin borcunu ödemekten aciz halde bulunmaması gelmektedir.

Bu koşulları taşıyan tüketici kişi bir diğer aşamada kullanmayı istediği kredi türünü belirlemelidir. Bunun nedeni bazı kredi türlerinin bazı sektör çalışanlarına masrafsız ya da özel oranlarla tahsis edilmesinden kaynaklıdır.

Kredi başvurusunda bulunulduğu zaman bu nedenle istenen belgelerde de farklılık olacaktır. Eğer kişinin ihtiyacı borçlar ya da temin edilecek bir şeyler için gerekliyse o zaman ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Bayram dönemlerinde bankaların gerçekleştirdikleri bayram kredisi kampanyaları müşterilere son derece cazip oranlar ve vadelerle sunulmaktadır. Böylelikle tüketicinin ihtiyaçlarının kolaylıkla karşılanabilmesi amaçlanmaktadır.

Bayram Kredisi Veren Bankalar

İş Bankası: İş Bankası her sene müşterilerine uygun faiz ve vadelerle bayram kredisi sunmaktadır. Faiz oranları yıllara göre fazla bir değişim göstermemekle birlikte 5.000 TL’den başlayan ve 12 ay vadesi bulunan İş Bankası’nın sunduğu bayram kredisine %0.95 faiz oranıyla sahip olunabilmektedir.

5.000-50.000 TL arası bayram kredisi seçeneğinde ise faiz oranı %1.22 olmaktadır. Garanti Bankası: Her yıl bayram zamanında geleneksel bayram kredisini müşterilerine sunan Garanti Bankası 15.000 TL’ye kadar olan ve 36 ay vadesi bulunan bayram kredisini %1.43 faiz oranıyla yararlanmak mümkündür