Her geçen gün yeni açılan bankaların sayısının artması nedeniyle bankaların verdikleri hizmetler de çeşitlenmeye başladı. Bunun üzerine bankacılık sektörünce yaşanan gelişmeler aynı zamanda rekabet ortamının hızlı bir şekilde artmasına neden oluyor.

Rekabet ortamının hızlı bir şekilde artması da son zamanlarda tüketicilerin durumdan olumlu şekilde etkilenmesini sağlarken eski dönemlerde banka sayılarının sınırlı olmasının hizmetlere de olumsuz şekilde yansıyordu. Bunun üzerine banka sayılarında meydana gelen artış sonrasında kredi onaylarının da eskiye nazaran daha hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği bu anlamda tüketicilerin finansal sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm bulunabildiği ortaya çıktı.

Banka sayısının az olduğu dönemlerde kredi başvuruları en ince ayrıntısına kadar incelenirken banka sayısında meydana gelen artış sonrasında işlemlerin daha genel ve daha hızlı bir şekilde halledilmesi için imkanlar sağlandı.

Artış sonrasında rekabetin artması müşterileri bankaya çekebilmek için kolay kredi işlemleri ile daha hızlı bir hale getirildi. Özellikle kredi ihtiyaçlarını hızlı ve daha prosedüre takılarak halletmek isteyen tüketicilerin müşteri sayısı düşük olan ve yeni açılmış olan bankaları tercih etmelerinin daha akıllıca bir seçim olabileceği ifade ediliyor.

Kredi onayı alacak olan kişilerin kredi notları üzerinde banka yetkilileri tarafından geniş kapsamlı bir araştırma yapılıyor. Bunun üzerine kredi notu yüksek olan ve ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler tarafından kredi istekleri anında onaylanırken kredi notu düşük olan kişilerin genellikle incelemelerde bazı sıkıntılar yaşadıkları belirlenirken bu anlamda kredi isteyen tüketicilerin biraz daha ısrarcı davranmaları gerektiği ifade edildi. Kredi işlemini gerçekleştirilmesi için banka seçiminin en doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için banka seçimlerine dikkat etmek çok önemlidir. Rekabetin arttığı son dönemlerde banka tercihini kampanyaları ile dikkat çeken bankalardan kullanmak oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra en kolay kredi veren bankalar arasında yeni açılan, müşteri portföyü kazanmak isteyen ve bankaların tercih edilmesi için detaylı bir araştırma yapılması oldukça önemlidir.

Bankaların müşteri portföylerini genişletmek için sunmuş oldukları kredi imkanları geliştiği için artık telefon üzerinden tek bir mesajla yapılan başvurular sonrasında kredi verildiği ortaya çıkınca tüketicilerin bu anlamda finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ilgilerinin oldukça fazla olduğu ifade edildi.

[kredi]

Son zamanlarda büyük bankalar arasında meydana gelen bazı rekabetler doğrultusunda Akbank, Garanti, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi isim yapmış bankaların daha kolay imkanlar sağladığı ifade ediliyor. Son zamanlarda yeni açılan bankalar arasında yer alan OdeaBank’ta verilen kredi imkanları ile gündeme gelmeye başladı.

Bankaların kredi verme kriterleri ve önem verdikleri öncelikler birbirinden farklı olduğu için bazı bankalar daha kolay kredi onayı verirken bazı bankalar ise çok daha zor kredi vermektedir. Özellikle de kredi notuna göre yapılan değerlendirmeler bankaların bu alanda daha da farklılaşmasına neden olmaktadır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişiler mutlaka en kolay kredi veren banka üzerinden başvuruda bulunmaya çalışılmalıdır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Daha az sayıda müşteriye sahip olan bankalar gerek kar oranlarını arttırmak gerekse de müşteri sayısını çoğaltmak için kredi onayı verirken daha kolay kredi onayı vermeyi tercih etmektedir. Özellikle de kredi notu ortalaması konusunda bankalar daha esnek davranabilmektedir. Bu nedenle zor kredi veren bankalar olarak bilinen bankalardan düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi reddi kararı ile karşı karşıya kalan kişilerin kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları durumunda kredi onayı almaları mümkün olmaktadır.

N Kolay Kredi Başvurusu 

Şu anda düşük kredi notuna kredi veren bankalar sıralamasında düzenlediği kredi kampanyası ile ABank olarak ta bilinen Aktif Bank ilk sırada yer almaktadır. Aktif Bank N Kolay Kredi kampanyası kapsamında kredi notu düşük olduğu için kredi onayı alamayan kişilere kredi kullandırımı gerçekleştirilmektedir.

Bu kredi paketinde amaç diğer bankalardan kredi onayı alamayan ancak diğer şartları taşıyan kişilerin kredi kullanmasını sağlamaktır. Diğre bankalara oranla daha yüksek kredi faiz oranları uygulandığı için banka daha yüksek kar elde etmektedir.

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi 

Bir diğer kolay kredi veren banka ise Burgan Bank olarak öne çıkmaktadır. Burgan Bank ihtiyaç kredisi paketinde daha kolay kredi onayı verirken daha esnek davranmakla beraber aynı zamanda şubeye gitmeden kredi kullanımına da izin vermektedir. Burada önemli olan kişinin aylık belgelenebilir geliri ve sigortalı çalışma süresi şartlarını taşımasıdır.

Bu şartları taşıyan kişilere düşük kredi notuna rağmen kredi onayı vermektedir. Bu bankalara ek olarak Finansban ihtiyaç kredisi, ING Bank ihtiyaç kredisi ve Odeabank İhtiyaç Kredisi paketlerinde de diğer bankalara göre kredi onayı daha kolay verilmektedir.