Bankaların her biri birbirinden farklı kredilendirme politikaları uygulamakta olup bu nedenle her bankanın kredi onay prosedürü de farklıdır. Bazı bankalar kredi onayı konusunda son derece katı tutumlar izlerken bazı bankalar ise düşük kredi notu ortalaması olan müşterilerine dahi kredi onayı verebilmektedir. Özellikle de para kazanmaya daha arzulu olan ya da kredilendirme oranları düşük olan bankalar daha kolay kredi onayı vermektedir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olduğu için diğer bankalardan kredi kullanamayan kişiler yaşadıkları çaresizlik nedeni ile çok daha yüksek kredi faiz oranları uygulanmasına rağmen yine de kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bu nedenle yüksek faizli kredi veren bankalar genelde düşük kredi notu olmasına rağmen müşterilerine yine de kredi onayı vermeyi tercih edebilmektedir. Burada önemli olan kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi 

En kolay kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Aktif Bank PTT kredi kampanyasından yararlanan kişilere düşük kredi notu ortalamasına rağmen son derece kolay kredi verilebilmektedir. 20000 TL ihtiyaç kredisi başvurularını onaylayan banka kredi ödemelerini ise PTT şubeleri üzerinden yaptırmaktadır.

Odeabank İhtiyaç Kredisi 

Her geçen gün kolay kredi veren bankalar 2016 listesi arasında her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Orta riskli kredi notu ortalamasına sahip olan müşterilerine de kredi onayı veren banka kredi değerlendirmesinde mutlaka aylık gelir ile kredi ödemesi arasında denge bulunmasını istiyor.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Kullanırım?

Düşük kredi notu olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri için teminatlı ihtiyaç kredisi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmaları gerekir. Yine kişinin aylık gelirine orantılı bir kredi başvurusunda bulunmaları durumunda kredi onayı alması kolaylaşır. Örneğin 2.500 lira net gelire sahip olan bir kişinin 5 bin lira ihtiyaç kredisi kullanması mümkündür. Çünkü bu kredinin 36 ay vadeli kullanılması durumunda aylık ödemesi 180 lira olduğu için banka çok kolay bir şekilde kredi onayı alınması mümkün olmaktadır.