Her bankanın kredi kullandırma politikası farklı olup bu nedenle bazı bankalar daha kolay kredi onayı vermekte bazı bankalar ise daha fazla kriter aramaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin önce bankaların kredi başvurusu için aradıkları kriterlere ne kadar uygun olduklarını incelemeleri gerekir.

Kredi Notunun Düşük Olması 

Kişinin kredi notu ortalamasının düşük olması durumunda ne yazık ki kredi onayı alması oldukça zorlaşır. Çünkü kişinin ödeme düzeni ne kadar bozuksa kredi notu o kadar düşük olur ki bu da banka için sizi güvenilmez biri yapar.

Bu nedenle düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunsa dahi bu bankaların da bir sınırı bulunur. Genelde en kolay kredi veren bankalar dahi kredi notu 1100 puan ve altında olan kişilere kredi reddi kararı vermektedir. Yani kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarını en azından bu seviyenin üstünde tutmaları gerekir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar da bulunmakta olup genelde Türk bankacılık sistemine yeni giriş yapan ya da diğer bankalara oranla daha az kredi kullandıran bankalar daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Yine diğer bankalara oranla çok daha yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kredi kullandıran bankalarda kolay kredi veren bankalar olarak kabul edilmektedir.