Kredi skorunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmakta olup burada önemli olan kişinin kredi notunu sıklıkla kontrol ederek mümkün olan en yüksek seviyede tutmaya çalışmalarıdır. Çünkü düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin bankalarla yapmış oldukları kredili işlemlerde onay almaları son derece zordur.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin uygulayabilecekleri en kolay yöntemlerden biride bankadan kredi notu sorgulaması yapmaktır. Günümüzde banka şubelerinden şahsen kimlik belgesi ile not sorgulaması yapılabilirken buna ek olarak internet şubesi üzerinden de internetten kredi notu öğrenme fırsatı verilmektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Findeks kredi notu sitesi üzerinden hemen ücretsiz üye olarak not sorgulaması yapmanız mümkündür. Sizden istenen bilgileri doğru girerek onaylamanız durumunda Findeks ücretsiz üyelik işleminizi tamamlayarak sisteme giriş yapmış olursunuz. Bunun ardından kredi notunu öğrenmek istediğiniz her an internet sitesini ziyaret ederek sorgulama yapmanız mümkündür.

SMS Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere sunulan bir diğer hizmette kısa mesajla kredi notu sorgulaması hizmetidir. Turkcell ve Vodafone tarafından sunulan bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin kimlik numaraları ve doğum senelerini yazdıkları mesajı 1122 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır.