İnternet üzerinden herhangi bir şey satın almak istediğinizde veya cebinizdeki son nakit para da bittiğinde kredi kartı imdadınıza yetişebilir. Bankanızın belirlemiş olduğu limitler dahilinde harcama yaparak ödemesini tam 1 ay sonra taksit taksit yapmak gerçekten kullanışlı bir yöntem.

Keza günümüzde birçok banka, kredi kartı verdiği kişilere chip para ve puan kazanma fırsatı da sunuyor. Böylelikle kampanyaları takip eden kredi kartı kullanıcıları, indirim ve avantajlardan faydalanmanın da tadını çıkarabiliyor.

İşin güzel tarafı, sanılanın aksine kredi kartıyla yapılan ödemeler gayet de güvenli. Özellikle 3D güvenlik yöntemiyle yapılan ödemelerde kredi kartının çalınma riski en aza indiriliyor. Müşterinin bilgisi haricinde gerçekleştirilen tüm işlemler geri alınabildiği için kredi kartının nakit paraya kıyasla daha güvenli olduğunu söyleyebilmek bile mümkün.

Peki, kredi kartı nasıl alınır? Dahası, en kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Gerek faizli bankalar, gerekse faizsiz katılım bankaları kredi kartı ürünlerine sahip. Her bankanın kredi kartı verdiği pekala söylenebilir. Burada dikkat edilmesi gereken resmî prosedürleri en aza indiren, internet üzerinden başvuru kabul eden ve bu süreci mümkün mertebe hızlı ve kolay bir şekilde yürüten bankaları tercih etmek olacaktır. Keza seçtiğiniz bankanın kredi kartı aidatı istememesine de dikkat etmenizde fayda var.

Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa ya size en yakın banka şubesine, ya da bizzat motosikletli kurye aracılığıyla tarafınıza kredi kartınız teslim edilecektir.

 • Vakıfbank

Worldcard ile işbirliğine giden Vakıfbank, bu adres üzerinden kredi kartı başvurularını kabul ediyor. Eğer Vakıfbank’ta aktif bir hesabınız varsa mobil şube veya internet bankacılığı üzerinden de başvurunuzu gönderebilmeniz mümkün. Eğer fanatik bir taraftarsanız, Vakıfbank’ın 5 büyüklere özel geliştirdiği taraftar renkli kartları da talep edebilirsiniz.

 • Akbank

Axess ve Axess Free olmak üzere iki farklı kredi kartı ürününe sahip olan Akbank, Free isimli kredi kartını kullanan müşterilerinden hiçbir şekilde ücret talep etmiyor. Özellikle Axess’in gerek internet alışverişleri, gerekse üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde puan kazandırması ciddi bir avantaj. Siz de anında onaylı kredi kartı başvurusunda bulunmak için bu formu doldurabilirsiniz.

 • Odeabank

En kolay kredi kartı veren bankalar listesinde yer alan Odeabank, yıllık kullanım ücreti olmayan Bank’O Card isimli kartıyla öne çıkıyor. TC kimlik numarası, cep telefonu ve doğum tarihi gibi temel bilgileri girerek başvuruda bulunmak için ilgili sayfayı ziyaret etmeniz yeterli. Kartınızı teslim aldıktan sonra mevcut kampanyaları takip edebilir, avantajlı fırsatlardan faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

 • Garanti Bankası

Ülkemizin en ünlü kredi kartlarından Bonus, bir Garanti Bankası ürünüdür. Eğlenceli reklam filmleriyle hafızalara kazınan Bonus kredi kartına sahip olmak ise artık çok basit. Ad soyad, cep telefonu ve TC kimlik numarası bilgilerini bu adresteki forma girerek başvurunuzu banka temsilcilerine iletebilirsiniz. Flexi Card ve Money Bonus gibi farklı kredi kartı ürünlerine de sahip olan Garanti Bankası’nın geniş üye işyeri ağı sayesinde bonus para kazanabilmeniz de mümkün.

 • Türkiye İş Bankası

Gerek üniversite öğrencileri, gerekse çevre dostları için çeşitli kredi kartı modelleri geliştiren İş Bankası daha çok Maximum isimli kartıyla biliniyor. Hızlı kredi kartı başvurusunda bulunmak için hemen bu adresi ziyaret edebilir, karşınıza çıkan forma TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgisinin yanı sıra aylık net gelirinizi girebilirsiniz.

Daha sonra bankanın müşteri temsilcileri tarafından aranacak, başvurunun onay ve kabul durumuyla ilgili bilgilendirileceksiniz. Maximiles ve Mercedes Card başvuruları da yine aynı sayfadan kabul ediliyor.

Bankalardan kredi kartı almak isteyen kişilerin bazı karşılaştıkları zorluklar bulunmaktadır. Özellikle de kredi notu düşük olan kişiler için kredi kartı onayı almak çok daha zordur. Peki, en kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir? Kolay kredi kartı veren banka olarak en çok öne çıkan Finansbank olmaktadır.

Finansbank tarafından kullanıma sunulan Card Finans kredi kartı diğer bankaların kredi kartı ürünlerine oranla çok daha kolay verilmektedir. Aynı zamanda kolay kredi veren bankalar arasında da ilk sırada yer alan Finansbank aynı tutumu kredi kartı onayı içinde sergilemekte olup belgelenebilir aylık gelire sahip olan ve kara listede olmayan kişilere kolay bir şekilde hemen kredi kartı onayı vermektedir.

Ancak kara listede olanlar kredi kartı kesinlikle alamaz. Bu nedenle daha önce bankalara olan kredi kartı borcu ve kredi borcu nedeni ile takibe giren ve avukatlık olarak adını kara listeye aldıran kişilere ne yazık ki hiçbir banka kredi kartı ile kredi onayı vermemektedir. Kolay kredi kartı başvurusu için ise internet kullanabileceğiniz en pratik yöntemdir. Yine alışveriş merkezlerinde yer alan bankaların kioskları üzerinden kolay kredi kartı başvurusu için form doldurmanız mümkündür.

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka

Günümüzde pek çok banka kredi kartı hizmeti vermektedir, fakat bazı bankalar kredi kartı verilmesi konusunda belirli koşullar istemektedir.Genelde bu koşular arasında kredi notu vss.. gibi etmenler yer almaktadır, işte bu koşullara takılmadan kredi kartı veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir

 • Enpara
 • Akbank
 • Odeabank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

Yukardaki bankalalardan sizlerde rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Eğer yaşınız 18 yaşından küçük ise en kolay yöntem olarak ek kart çıkarmaktır eğer böyle bir imkanınız yok ise aşağıdaki bankalardan genç kredi kartı kampanyasından yararlanabilirsiniz.

 • İşbankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Garanti Bankası

Ayrıca bu kredi kartları öğrenci kredi kartı olarak da geçmektedir.Bunların dışında maalesef kredi kartı kullanmanız mümkün değildir.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Günümüzde çoğu banka için sadece TC no’su yetsede kimi bankalar işini daha sağlama almak için aşağıdaki evrakları istemektedir.

 • Gelir belgesi
 • Son 6 ayda adınıza düzenlenmiş fatura
 • İkametgah belgesi
 • 6 Adet vesikalık fotograf

yukardaki evraklar ile sizlerde başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusunu Nereye Yapmalıyım ?

Başvurunuzu isterseniz size en yakın banka şubelerinden veya İnternet bankacılığı üzerinden rahatlıkla kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.Ayrıca günümüzde telefon bankacılığı üzerinden de rahatlıkla kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.