Kredi kartı başvurusunda bulunacaklar için, bankaların bu konudaki politikalarını bilmek ve kart başvurularına en çok pozitif yaklaşan, en kolay kredi kartı veren bankaları bulmak önemlidir. Sizler için, 2017 sonu ve 2018 başında bankaların politikalarını araştırarak, en kolay kredi kartı veren bankaları araştırdık.

 

En kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir?

 

Bankaların genel kredi kartı politikalarına uyuyor musunuz, ilk etapta bunu görmek gerekiyor.

 

Eğer bir öğrenciyseniz, dolayısı ile resmi bir geliriniz yoksa sadece öğrenci kartlarına başvurabilirsiniz, nadiren de olsa normal kredi kartları için de başvuru alınıyor, eğer bir prim ödemeniz ya da üzerinize bir varlık varsa.

 

Sigortasız çalışanlar, ya da işsizler için kredi kartı konusunda genellikle agresif kredi kartı politikası izleyen bankalar uygundur. Ancak bu durumda, yüksek faizlere de hazırlıklı olmalısınız.

 

Şimdi gelelim o bankalara:

 

QNB Finansbank Enpara kredi kartı

 

Finansbank’ın en son ürünü olan Enpara kredi kartı, en hızlı çıkan kartlar arasında. Enpara uygulamasından anında başvurarak, beş dakika içinde onay aldıktan sonra kartınız 3 iş gücü içinde basılmaktadır. Kurye firmasından size ulaşması ise, 1-10 gün arası alıyor. Enpara, internet bankacılığı odaklı olduğu için en kolay kredi kartları arasında. Limit olarak da oldukça yüksek limitler alabilirsiniz. Üstelik aidatı yok, bu bilgiyi de verelim.

 

Garanti Bankası Bonus kredi kartı

 

Bireysel bankacılık konusunda en çok müşteriye sahip bankalar içinde yer alan Garanti Bankası, kredi kartı konusunda esnektir. Kredi notunuza ve sigorta durumunuza göre bonus kredi kartı almanız, bankanın uygulaması üzerinden tek tıklamalık bir iştir. Bunun dışında şubeden hızlı kredi kartı almak için, yazımızın sonunda yer alan başvuru belgeleri ile bir Garanti şubesine gitmeniz yeterli. Uygulamayı kullanırsanız, bireysel kredi başvurusunu da hızlıca yapabiliyorsunuz.

 

ING Bank bonus kredi kartı

 

ING bank da, kolay ve hızlı kredi kartı veren bankalardan. Eğer ING Bank müşterisiyseniz telefonla direkt kart talep edebiliyorsunuz. ING Bonus ve ING Pegasus Plus kart gibi farklı kartlar mevcut. Telefonla başvurmayı düşünenler için 4440600 numaralı çağrı merkezi numarası uygundur.

 

Yapı Kredi World card

 

Yapı kredi bankası’nın kredi kartı olan World Card da en kolay verilen kredi kartlarından, eğer banka müşterisiyseniz, bir hesabınız mevcutsa belgesiz kredi kartına başvuru dahi mümkün. Telefonla kredi kartı başvurusu için 4440444 numarasını aramanız yeterlidir. SMS’le kredi kartı başvurusu yapmak için de, world boşluk tc kimlik no yazıp, 4421 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterli.

 

Belgesiz onaysız, kolay kredi kartı veren diğer bankalar:

 

Bankadaki müşterilik durumunuza göre, kolay ve hızlı şekilde kredi kartı alabileceğiniz diğer bankalar şu şekilde:

 

-Denizbank

-Odeabank

-İş Bankası

-Son olarak Aktif Bank ürünü olan N Kolay kredi ve TEB’in kredi kartı olan Cepteteb de kefilsiz, evraksız kredi kartı veren, işsizlere kredi kartı verebilen bankalar içinde. O bankalara da başvuru yapabilirsiniz.

 

Kredi kartı başvurusu esnasında sizden hangi belgeler istenir?

 

Eğer bir bankaya gidip, hızlı ve kolay şekilde yüksek limitli kredi kartı almak istiyorsanız bazı belgelerin de yanınızda olması gerekiyor. Bu belgeleri şöyle sıralayabiliriz;

 

-TC kimliği gereklidir, bankada kimliğin fotokopisi çekilir.

-Eğer varsa maaş bordronuz, sigortalı çalışanlar için gereklidir.

-Öğrenci kredi kartı başvurusu için öğrenci belgesi.

-Eğer bir emekliyseniz, maaş kartınız.

 

Kredi kartı başvurusu onaylanmıyorsa ne yapmalı?

 

Eğer bu bankalar dahi kredi kartı vermiyorsa, findeks kredi notunuzu öğrenip bir süre hiçbir yere başvuru yapmamanızı öneririz, çünkü ne kadar başvuru yapıp ret alırsanız, kredi notunuz da o kadar düşmektedir.

 

Kredi kartı veren bankalarla ilgili yorumlarınızı paylaşıp, diğer okuyucularımıza bilgi verebilirsiniz…