Kredi kullanmak isteyen herkesin ortak isteği kolay kredi kullanarak ihtiyaç duydukları nakit paraya bir an önce kavuşmaktır. Her bankanın kredi kullanımı için uyguladığı prosedür farklı olmakla beraber daha az prosedür ile müşterilerini muhatap ederek kolay kredi veren bankalar bulunduğu gibi zor kredi veren bankalarda bulunmaktadır.

Bu nedenle kişi kredi faiz oranları üzerinden karşılaştırma yaparken aynı zamanda bankaların kredi kullandırma prosedürlerini de incelemeli ve mümkün olduğunca kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaya çalışmalıdır. Aynı zamanda farklı kredi kullanma yöntemleri de bulunmaktadır. Peki, en kolay kredi çekme yöntemleri nelerdir?

Hazır Kredi Nedir?

Hiç tartışmasız en kolay kredi kullanma yöntemi kişinin adına tanımlanmış olan hazır kredi limitini kullanmasıdır. Özellikle de internet şubesi kullanan kişiler bankaya gitmeden kredi kullanmakta ve adlarına tanımlanan bu kredi limitini hemen hesaplarına aktararak kredilerini kullanabilmektedir.

Bankanın yüksek kredi notu ortalaması olan ve borcunu düzenli ödeyen müşterilerine tanımladığı hazır kredi limiti kişinin dilediği anda kullanması için hazırda tutulan ve onaylanan kredi tutarıdır. Bu tutar hazırda bekletildiği için kişinin kredi onay prosedürleri ile uğraşmasına gerek yoktur. Kredi onayı alma süreci yaşanmadığı için kredi kolaylıkla kullanılmış olur.

İnternetten Kredi Başvurusunda Bulunmak

Bankalar internetten kredi başvurusu için kendi internet siteleri üzerinden hizmet vermekte olup online kredi başvurusu yapan kişilere başvurularının onaylanması durumunda kredi ön onayı verilmektedir.

Kredi ön onayı alan kişi ilgili kredi başvuru evrakları ile kendisine en yakın banka şubesini ziyaret eder ön onay kodu ile birlikte kredisini kullanma hakkına sahiptir.