Hibe krediler son yıllarda iş kurmak isteyen ya da var olan işlerini daha da büyütmek isteyen kişilerin en büyük yardımcıları konumundadır. Özellikle de Avrupa Birliği hibe kredileri ile bu kredilerin kullanım tutarları ve kredi seçenekleri artarken aynı zamanda kadınlar için hibe kredileri seçenekleri sayesinde kadınların da iş hayatına atılması teşvik edilmektedir. Peki, en kolay hibe kredi nasıl alınır?

En kolay şekilde hibe kredi almak istiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey bu alanda hizmet veren ve başarılı projelere imza atan aracı şirketler ile çalışmalarıdır. Bu sayede almak istediğiniz kredi türüne uygun olan en doğru ve başarılı proje hazırlanarak kredi başvuruları alanında rakipleriniz arasından bir adım öne çıkmanız sağlanır.

Çünkü bu krediler belirli bir limit sınırında kullandırılmakta olup kredinin sınırlı başvuruda bulunan kişi sayısının ise çok olması sizin rakiplerinizden öne çıkmanızı zorlaştıracaktır. Hibe kredi almak için belediyeler tarafından açılan girişimcilik kursları gibi benzer etkinliklere katılmanız da bu kredileri almanızı kolaylaştıracak önemli bir adımdır.

Yatırım Yaparak Hibe Kredi Almak

Hibe kredi almanın en kolay yolu bir işe veya sektörde yatırım yaparak hibe kredi alabilirsiniz.Böylelikle hibe kredinin yanı sıra faizsiz kredi imkanından da yararlanabilirsiniz.

Proje Geliştirerek Hibe Kredi Almak

Eğer bir fikriniz veya projeniz varsa kosgeb üzerinden daha rahat bir şekilde hibe kredi alabilirsiniz veya yine aynı şekilde kosgebin faizsiz kredi imkanından da yararlanabilirsiniz.

Hibe Kredi Alma Şartları

  • Kosgeb eğitim sertifikası almak
  • Proje veya Yatırım Yapmak
  • Tc vatandaşı almak
  • 18 Yaşını doldurmuş olmak

Aynı zamanda karşılıksız hibe krediler için verilen ilanları düzenli olarak takip etmeniz kendiniz için en uygun olan kredi paketine güncel tarihler içerisinde başvuruda bulunmanızı sağlayarak kredi onayı alma konusunda şansınızı arttıracaktır.Bugün ki yazımızda sizlere  ” En Kolay Hibe Kredi Nasıl Alınır ? ” konusunu incelemiş olduk.