Bankaların kredi kullandırma politikaları farklılıklar göstermekte olup bazı bankalar kolay kredi onayı verirken bazı bankalarda ise kredi kullanımı için daha fazla koşul aranmaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak isteyen kişilerin düşük kredi notu ortalaması gibi sorunları bulunuyor ise bu durumda en kolay bireysel kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları çok önemlidir.

Genelde daha az kredi kullandırma oranına sahip olan ve son derece yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranları uygulayan bankalar daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Düşük faizle kredi veren bankalar ise riski yüksek olarak gördükleri düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilere kredi kullandırımını tercih etmez.

Bankaların bu konudaki ortak görüşü ticari işletmeler oldukları için en yüksek geliri en güvenilir şekilde elde etmektir. Bunu sağlamak amacı ile de kredi kullandırırken kredinin geri dönüşünü güvence altına alarak en fazla faiz gelirini elde etmek ister.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunduğu gibi özellikle de Alternatif Bank kredi kullanamayan kişilerin en büyük yardımcısı olarak öne çıkmaktadır. Yine bu bankaya ek olarak Finansbank, Alternatif Bank, Odeabank ve ING Bank kolay kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır.