En Kolay 5 Para Biriktirme Yöntemi

Para Biriktirmenin 5 Kolay Yolu
Para Biriktirmenin 5 Kolay Yolu

En kolay 5 para biriktirme yöntemini yazımızda sıralayacağız. Para biriktirmek tüketimin, çeşidin ve para harcamanın çok kolay olduğu günümüzde oldukça zor bir hâle gelmiştir. Bu yüzden para biriktirmeye karar verdiğinizde çok kararlı olmanız gerekir. Para biriktirme yöntemlerini öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi kartı almanın kolay olduğu, para harcamanın çok kolay hâle geldiği ve hem tüketimin hem de ürünlerin arttığı bu dönemde para biriktirmek oldukça zordur. Ürün ve hizmet çeşitleri çok fazladır. Satın alınabilecek çok ürün, alınabilecek çok hizmet vardır. Seyahat etmek kolaydır. Bu yüzden her gün paramızı harcayabileceğimiz çok şey bulabiliriz. Ancak paramızı hesabımızda tutmamız, harcamamamız, kumbaramızda saklamamız da çok zordur. Bu yüzden para biriktirmek istediğimizde bunu kuralına uygun olarak yapmalı ve sabırlı olmalıyız. Bu yazımızda e kolay 5 para biriktirme yöntemini sıralayacağız.

  1. Kredi Kartınızın Limitini Düşürün Ya da Kartınızı Kapattırın

Para biriktirmenin kolay yöntemlerinden biri kredi kartınızın limitini düşürmek ya da kredi kartınızı tamamen kapattırmaktır. Eğer bunların hiçbirini yapamıyorsanız bu durumda en azından kartınızı internet harcamalarınıza kapattırabilirsiniz. Çünkü para biriktirmek için öncelikle borçlanmayı engellemeniz gerekir.

Size, paranız varmış gibi hissettiren bir kredi kartını cüzdanınızda taşırsanız para biriktirmeyi başaramazsınız. Fakat kredi kartınız olmadığında hesabınızda ne kadar paranız varsa o kadar harcama yapabileceksiniz demektir. Bu yüzden kredi kartınızı kapatarak ya da onun limitini düşürerek para biriktirmeye adım atabilirsiniz.

2. Biriktirmek İstediğiniz Parayı Maaşınızdan Ayırın

Para biriktirmek istediğinizde yapmanız gereken ilk şey biriktirmek istediğiniz tutarı maaşınızı alır almaz bir köşeye ayırmaktır. Bu köşe bir kumbara ya da bir birikim hesabı olabilir. Bu durumda bu parayı gözünüzden çıkarmış olursunuz. Hesabınızda kalan para sizin bir ay içinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız paradır. Bu yöntem en çok işe yarayan ve kolay yöntemlerden biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Çocuk Parası Ne Zaman Yatar 2018?

3. Harcamalarınızı Akıllıca Kısın

Harcamalarınızı kısmak size çok basit ve işe yaramayan bir yöntem gibi gelebilir. Çünkü harcamalarınızı kısabileceğinizi yani bunu başarabileceğinizi düşünmezsiniz. Ancak nasıl yapacağınızı bildiğiniz sürece harcamalarınızı kısmak işe yarar. Şöyle ki, yeni kıyafet almazsanız, geçen yıl giydiğiniz ayakkabınızla idare ederseniz, dışarıda yemek yemek yerine evde yemek pişirirseniz harcamalarınızı kısabilirsiniz. Bir ayın sonunda bunun işe yaradığını göreceksiniz.

4. İnternetten Gereksiz Alışverişler Yapmayın

Gereksiz alışverişler derken kastettiğimiz şey aslına bakarsanız ihtiyacınız olmayan çantalar, ayakkabılar, kıyafetler, elbiseler, aksesuarlar ve her şeydir. Çok başarılı ve paralı insanlara bakarsanız her gün aynı kıyafetleri giydiklerini görebilirsiniz. Bu insanlar her gün aynı modu yakalayabilmek için aynı kıyafetleri giyerler. Ayrıca bu yöntem size sadece para değil zaman da kazandırır. Çünkü her gün ne giyeceğinizi düşünmezsiniz böylece.

5. Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Para biriktirmenin kolay yöntemlerinden biri de kullanmadığınız kıyafetleri ve eşyaları satmaktır. İnsanların ikinci el satış yapmalarını sağlayan internet siteleri bu amaçla oluşturulmuştur. Böylece evinizde kalıp tozlanan eşyalarınızı paraya çevirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.