Öğrenci kredi kartı

 

Şüphesiz ki gençliğin enerjisiyle kredi kartına en çok ihtiyaç duyan kitle öğrenciler. Üniversite hayatı boyunca para sıkıntı çeken öğrenciler kredi kartına başvuruyorlar. Bankaların öğrencilerin taleplerine göre tasarlanmış kredi kartları mevcut. Çok fazla seçeneğin olması kafa karışıklığına neden oluyor. Bu yazımızda öğrenci kredi kartlarını derledik.

 

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

 

Birçok üniversite öğrencisinin en sık kullandığı kredi kartlarından biri İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli! Bu kartı cazip kılan en önemli özelliği ilk sene yıllık kart ücretinin olmaması. Borç geçikme oranı %2.62 seviyesinde. Kredi kartı limiti her öğrenci için 400 TL olarak belirlenmektedir.

 

İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı limitinin 400 TL olduğunu belirttik fakat, ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde İş Bankası’nın internet şubesinden limitinizi artırabilmeniz mümkün. Bazı üniversiteli arkadaşlarımızın geri bildirimleri doğrultusunda net bir şekilde söyleyebiliriz ki, ödemeler düzenli olduğu takdirde limit artırımı mümkündür.

 

TEB – ÜniversiTEB

 

TEB’in Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bir diğer kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Geçikme faizi %2.60 seviyelerindedir. Kart limiti 300-400 TL arasında belirlenmektedir. Elbette ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde limit artırımı başvurusu yapabiliyorsunuz.

 

Türk Ekonomi Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu bu hizmet, tüm kredi kartı özelliklerini barındırıyor. Bonus Card özelliği sayesinde, reklamlarda gördüğünüz tüm Bonus kampanyalarından sizlerde yararlanabiliyorsunuz.

 

Ziraat Bankası – Genç Kart

 

Ziraat Bankası’nın sunduğu MaximumCard özellikli bir kredi kartıdır. Banka, 5 yıl kart ücreti almamaktadır. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit tahsis edilmektedir.

 

KYK burs ve kredi ödemelerinin Ziraat Bankası tarafından yapıldığını düşünürsek, tek bir banka size yetecek. Çünkü Ziraat Bankası, öğrencilere sunmuş olduğu Genç Kart hizmetiyle aynı zamanda kredi kartı özellikli bir kartta veriyor. Eğer zaten KYK burs veya kredi ödemesi alıyorsanız, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek, Genç Kart almak istediğinizi belirtin. Kredili hesap anında kartınıza tanımlanacaktır.

 

AKBANK – Axess Exi26

 

Akbank tarafından sunulan Axess özellikli öğrenci kredi kartı bir diğer alternatif. İlk sene kredi kartı ücreti alamayan banka ilk yılın ardından 20 TL kart kullanım ücreti almaktadır. Borç gecikme faiz oranı %2.80’dir.

 

Akbank’ın üniversite öğrencilerine hazırlamış olduğu Axess Exi26 kredi kartına başvurabilmek için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca, kart Axess özellikli olduğundan Axess üye işlerinde yapılan kampanyalardan ve taksit fırsatlarından yararlanabileceğiniz gibi alışverişlerinizde Chip para da kazanabiliyorsunuz.

 

HSBC – Advantage Campus

 

HSBC bankasının öğrencilere özel olarak verdiği bir kredi kartı olan Advantage Campus, adından da anlaşılabileceği üzere avantaj özellikleri taşıyor. Kart limiti 500 TL ile 750 TL arasında değişiyor. Banka yıllık olarak 20 TL kart ücreti alıyor.

 

HSBC’nin üniversite öğrencilere özel olarak sunmuş olduğu Campus kredi kartı limitinizi ödemeleriniz düzenliği olduğu takdirde sonraki dönemlerde artırabiliyorsunuz. Advantage üye iş yerlerinde yapılan tüm kampanyalardan yararlanabildiğiniz gibi alışverişlerinizde Advantage NakitPuan kazanabiliyorsunuz.