Kredi kartı günlük yaşantımızın vazgeçilmez öğelerinden biri. Yapılan alış verişin büyük bir kısmı kredi kartlarıyla yapılmakta. Bu kadar çok banka ve kredi kartı olduğundan en iyisi şu kredi kartı diyemeyiz. İhtiyacınıza en uygun kredi kartı, sizin için en iyi olan kredi kartı olur.

 

Bir kredi kartından ne beklediğiniz önemli. Çok taksit yapması mı veya çok puan vermesi mi?

Öncelikle neden bir kredi kartı ihtiyacınızın olduğunu bulun. Ne için kullanmak istediğinizi belirleyin. Bu sorulara cevap verdikten sonra sizin için uygun olan kredi kartını araştırmanız yeterli olacaktır. Karşınıza kredi kartı satış temsilcisi çıkabilir. Kesinlikle bir araştırma yapmadan kredi kartı almanız tesviye edilmez.

 

Genel hatlarıyla kredi kartlarını sizin için derledik.

 

Yapı Kredi – Worldcard

 

Son faaliyet raporlarına göre en çok kredi kartı müşterisi olan banka Yapı Kredi. Aynı zamanda The Banker tarafından dünyanın en değerli kredi kartları listesine giren Worldcard yaygın üye iş yeri ve her dönem gerçekleştirdiği kampanyalarla en iyi kredi kartı listemizde ilk sırada yer alıyor.

 

Garanti Bankası – Bonus Card

 

En çok kampanya düzenleyen ve kredi kartı müşterisi olan ikinci banka Garanti, doğal olarak en popüler kartı da Bonus Card. Üye iş yerleri bakımından oldukça geniş bir ağa sahip olan Garanti Bankası, 20’den fazla çeşitle Bonus Card veriyor.

 

İş Bankası – Maximum Kart

 

İş Bankası tarafından verilen Maximum Kart ülkemizde en çok müşteriye sahip üçüncü kredi kartı. En sık kampanya düzenleyen bankalardan biri olan İş Bankası, 200 binden fazla hizmet veren üye iş yeri ağına sahip.

 

Akbank – Axess

 

Akbank’ın kredi kartı ürünü Axess en çok kullanıcıya sahip olan bir diğer kart. Her dönem çeşitli kampanyalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Axess, düzenli olarak çekiliş programları da düzenlemektedir.

 

Finansbank – CardFinans

 

En yoğun kampanyalarla müşterilerini memnun etmeye çalışan bir diğer banka Finansbank. Bankanın sunmuş olduğu CardFinans, ülkemizde en çok müşteriye sahip beşinci kredi kartı konumunda bulunuyor.

 

Görüldüğü gibi birçok kredi kartı ve avantajları var. Size en uygun olan kredi kartını seçmeniz en iyi kredi kartına sahip olmanızı sağlar.

 

Kullanım şekli çok önemli bu acıdan kredi kartı alırken dikkat etmeniz gerekir. Sonrasından nasılsa kartla ödüyorum diye kredi kartı mağduru olabilirsiniz. Sevdiğiniz bir bankada olabilir kredi kartı alırken başka bankaları da araştırmanız tavsiye edilir.

 

Yakın gelecekte yapılacak tüm alışverişlerin kartla yapılacağı söyleniyor. Banknot kullanımı sona ereceği beklentisi hâkim. Kayıt dışı ekonominin önüne geçmek için ülkeler kart kullanımını teşvik ediyor. Türkiye ‘de kart kullanımı arttıkça kayıt dışı ekonominin düştüğünü görülmekte. Bu acıdan kredi kartı kullanma alışkanlığımızı iyileştirmemiz gerekir. En iyi kart bilinçli kullanılan kredi kartıdır.