Bilinçsiz olarak kullanılan krediler, borcu borçla kapatmaya çalıştığımız kredi kartları ve bu nedenle sürekli olarak artan bir borç yükü. Gelir seviyesinin artmasına rağmen tasarruf yerine harcamaya yönelmemiz toplum olarak bankalar olan bağımlılığımızı ne yazık ki arttırmaya devam ediyor.

Oluşan borç yükünden kurtulmak için ise yine bankalara yöneliyoruz. Bankaların borç kapatma kredileri farklı bankalara borçlanan kişilerin tüm borçlarını tek bir banka üzerinde toplamasını sağlarken yine ödeme zorluğu yaşayan kişilerin bu borçlarından yeni bir kredi açarak kapatmasını sağlamaktadır. Her bankanın borç kapatma kredisi faiz oranları farklı olduğu için kredi başvuru formu doldurulmadan önce de mutlaka borç kapatma kredisi karşılaştırma işleminin yapılması gerekiyor.

En iyi borç kapatma kredisi veren bankalar sıralamasında hiç şüphesiz Akbank yer alıyor. Tüketici kredisi paketleri ve reklam çalışmaları ile adından söz ettiren banka aynı zamanda borç kapatma kredisi Akbank kampanyası ile de daha fazla kişile ulaştırmayı sürdürüyor. En kolay kredi veren bankalar sıralamasında ilk sıralarda yer alan Finansbank borç kapatma kredisi ile yine zor durumda olan kişilerin bu borçlarını 36 aya kadar vadelendirerek daha kolay ödemelerini sağlıyor.