Günümüzde bankalar kredi kullandırmak ya da kredi kartı vermek için birbirleri ile yarışmaya devam ederken bankaların arasında yaşanan bu yoğun rekabet en çok tüketicilere yarar sağlıyor. Eskiden kredi kullanmak ya da kredi kartı almak isteyen kişileri oldukça zorlayan bankalar artık sadece tek bir kısa mesaj ile 25 bin lira kredi kullanımına bile izin verebilmektedir.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden bankalar bu sayede en hızlı kredi kartı veren bankalar üzerinden müşterilerine aynı gün kredi kartı onayı imkanı sunmaktadır. Hatta bazı bankaların şubelerinde kredi kartı basımı hemen gerçekleştirilerek aynı gün kredi kartı kullanıma açılmaktadır. En hızlı kredi kartı veren bankalar arasında ilk sırayı hiç şüphesiz Word Card sahibi olan Yapı Kredi Bankası almaktadır.

Yine ülkemizde en çok kullanılan kredi kartı markalarından biri olan Garanti Bankası da kolay kredi kartı veren bankalar arasında yer almakta olup genelde aynı gün kredi kartı başvurularını sonuçlandırmaktadır. Düşük kredi notu olanlara kredi kartı veren bankalardan biri olan Finansbank ‘ta müşterilerinden gelen Card Finans başvurusu taleplerini kısa sürede sonuçlandırarak hemen kredi kartını onaylayarak kullanıma açmaktadır.