Ülkemizde hizmet veren pek çok factoring firması bulunmakla beraber bunların bazıları yıllardır sektörde hizmet veren kurumsal firmalar olarak öne çıkmaktadır. Yine bazı bankaların kurduğu factoring firmaları da güvenilir olarak öne çıkmakta ve bankanın kurumsal markası olması nedeni ile tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Güvenilir hizmet almak ve herhangi bir sahtekarlık mağduru olmamak adına mutlaka güvenilir factoring şirketleri ile çalışılması gerekir. Factoring kredileri denildiği zaman akla ilk gelenlerin başında hiç şüphesiz uzun yıllardır sektörde olan Şirinoğlu Factoring gelmektedir. 1992 yılından beri hizmet veren Şirinoğlu Factoring aynı zamanda şikayet oranları en düşük olan factoring firmaları arasında yer almaktadır.

Yine MNG Factoring, ING Factoring ve Garanti Factoring gibi arkasında Türkiye’nin en büyük holding ve bankalarının yer aldığı factoring kuruluşları da güvenerek işlem yapabileceğiniz markalar arasında yer almaktadır. Burada önemli olan doğru factoring markasını bulmak ve avantajlı faiz oranları ile komisyon seçeneklerini belirleyecek hak kaybına uğramadan sunulan hizmetlerden yararlanmaktır.