Bankaların uyguladıkları faiz oranları birbirinden farklı olup her bankanın faiz konusunda uyguladığı politika kendi bağımsız kararıdır. Bu nedenle gerek kredi başvurusu formu doldurulmadan önce gerekse de vadeli mevduat hesabı açmadan önce bankaların kredi faiz oranları mutlaka dikkatle incelenmelidir.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2016

Bankalar birbirleri ile sürekli rekabet halinde olup yaşanan bu rekabetin sonucu olarak ise mevduat hesabı açmak isteyen kişilere daha yüksek faiz oranları sunulmaktadır.

Yüksek faizden yararlanmak isteyen kişilerin internetten vadeli hesap açtırmaları daha uygun bulunurken elinde yüksek miktarda nakit para bulunan ve uzun vadeli bir mevduat hesabı açtırmak isteyen kişilerin ise şubede müşteri temsilcisi ile görüşmeleri daha yüksek bir faiz oranı almaları mümkündür.

Mevduat Hesabı Açmak İçin Her Zaman Yeni Bankaları Tercih Edin

Bankalar yeni müşteriler edinmek için ilk kez hesap açan müşterilerine daha yüksek faiz oranları sunmaktadır. Bu nedenle mevduat hesabı açtırmak isteyen kişilerin mutlaka önce bu seçenekleri değerlendirmeleri gerekir.

Örneğin Akbank mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterilerine Hoşgeldin kampanyası kapsamında çok daha yüksek faiz oranları sunmakta olup yine Garanti Bankası e-vadeli hesap hoşgeldin faizi de diğer mevduat hesaplarından çok daha yüksek olarak uygulanmaktadır.