En Çok İşe Yarayan Para Biriktirme Yöntemleri

Borsa Ne İşe Yarar?

Para biriktirmek istiyorsanız bunu sistemli bir şekilde yapmanız ve en çok işe yarayan para biriktirme yöntemlerini kullanmanız gerekir. Yazımızda bu yöntemleri bulabilirsiniz. 

Para biriktirmek için internette kısa bir araştırma yaptığınızda bu konu hakkında çok fazla yazı oluğunu görürsünüz. İnsanların para biriktirme konusunda size yapmanızı önerdiği pek çok yöntem vardır. Ancak bu yöntemlerin işe yarayıp yaramayacağı çok da belli değildir. Bu nedenle daha önce insanların denediği ve işe yarayan yöntemleri uygulamak para biriktirme eyleminizi garantiye almanızı sağlar. Bu yöntemler şu an zengin olan kişilerin denediği ve sonuç aldıkları yöntemlerdir.

En Çok İşe Yarayan Para Biriktirme Yöntemleri

Borç Vermeyin ve Borç Almayın

En çok işe yarayan para biriktirme yöntemlerinin başında borç vermemek ve borç almamak gelir. Bu bir koşuldur ve zorunluluktur. Eğer paranızı biriktirmek istiyorsanız kredi kartınızı uzun bir süre kullanmamanız gerekir. Çünkü kredi kartınızı kullanmanız her ay bankadan borç almanız demektir. Bankadan her ay borç almanız da bu borcu sonraki ay ödemek zorunda kalacağınız anlamını taşır. Bu da para biriktirmek isteyen bir kişinin kesinlikle yapmaması gereken bir şeydir. Para biriktirmek konusunda kararlıysanız kredi kartınızı kesinlikle kullanmamalısınız. Borç vermemek de aynı şekilde uzak durmanız gereken bir eylemdir. Sizden borç isteyen birini mutlaka reddetmeli ve bu kişiye sizin paranızın olmadığını söylemelisiniz. Yani paranızı biriktirmek istiyorsanız biraz bencil davranmalısınız. Yardımlaşma ve empati kurma konuları bu süreç boyunca rafa kaldırmanız gereken konular olmalıdır.

Maaşınızı Aldığınızda Önce Biriktirmek İstediğiniz Parayı Bir Kenara Ayırın

Zengin olan kişilerin para biriktirmek isteyen kişilere verdiği en önemli tavsiye işte budur. Maaşınız ya da geliriniz elinize geçtiği anda öncelikle biriktirmek istediğiniz tutarı bir kenara ayırmalısınız. Paranız elinize geçtiği zaman yapmanız gereken ilk şey budur. Eğer bu işi daha sonra bırakırsanız ve ertelerseniz bu parayı kenara ayıramayabilirsiniz. Çünkü para her zaman her gereksinime lazım olan bir şeydir. Ancak sizin önceliğiniz parayı harcamak değil biriktirmektir. Bu nedenle biriktirmek istediğiniz tutarı mutlaka bir kenara ayırmalı ve onun varlığını orada unutmalısınız.

Birikim Hesabınız Olsun

Para biriktirme işini sistemli olarak uygulayan kişilerin mutlaka bir birikim hesabı ya da en kötü hâliyle açamadıkları bir kumbaraları vardır. Çünkü para biriktirme işini ciddiye alan kişiler biriktirdikleri parayı hesaplarında ya da cüzdanlarında taşımazlar. Hatta bu parayla altın alıp onu bir kasaya koyarlar. Bankaların kiralık kasaları ya da sundukları birikim hesapları işte bu iş için oluşturulmuştur. Eğer imkânınız varsa birikiminizi evinizde değil mutlaka bankada bir birikim hesabında ya da altın şeklinde kasada tutmalısınız. İsterseniz paranızı döviz olarak da hesabınızda tutabilirsiniz. Önemli olan yaptığınız birikimin sizin gözünüzün önünde olmaması ve birikiminizin tümünü unutmanızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.