En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi?

En avantajlı kredi kartının hangisi olduğu konusunda çok sayıda soru sorulmaktadır. Kredi kartı çeşidinin çok fazla olması kredi kartları arasında seçim yapmayı zorlaştırmaktadır. Bu yazımızda seçim yapmanızı kolaylaştıracak avantajlı kredi kartlarını yazdık. 

Kredi kartları çok çeşitlidir. Günümüzde bankalar müşterilere çok sayıda kredi kartı sunmaktadır. Hatta bazı bankalar müşterilerine onların tuttuğu takımların adını taşıyan özel kredi kartları oluşturmaktadır. Ancak bu kredi kartlarının çok çeşitli olması müşterilerin işini oldukça zorlaştırmaktadır. Çünkü bu kredi kartlarının arasında bir seçim yapmak ve en avantajlı kartın hangisi olduğuna karar vermek oldukça zordur. Bu yüzden müşteriler çok kararsız kalmaktadırlar.

En avantajlı kredi kartının hangisi olduğu konusunda çok sayıda görüş vardır. Ancak bu soruya en doğru cevabı verecek olan kişi yine müşteridir. Çünkü her müşterinin istekleri, ilgileri ve gereksinimleri farklıdır. Bu yüzden kredi kartlarını etraflıca araştırıp hepsinin artılarını ve eksilerini bir kenara yazıp ondan sonra karar vermek en doğru olan yöntemdir. Böylece hem doğru bir araştırma yapmış hem de kendiniz için en uygun kredi kartını seçmiş olursunuz.

En avantajlı ve mükemmel kredi kartı var mıdır? Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz. Bir kredi kartının sizin için en avantajlı kredi kartı olabilmesi için sizin tüm ihtiyaçlarınıza cevap vermesi gerekir. Bunun için de sizin alışveriş yaptığınız mağazalarla anlaşmalı olması, bu mağazalarda sık sık indirim ve vade farksız taksit seçeneklerinin olması, tiyatroya ve sinemaya sık sık gidiyorsanız bu etkinliklerde indirim ya da fırsatlar sunması ve bu gibi özelliklerinin olması gerekir.

Mükemmel kredi kartı yoktur; sizin için en avantajlı olan kredi kartı vardır. Bu yüzden kredi kartı seçerken bunu göz önüne almanız gerekir. Avantajlı kredi kartını ararken yıllık kart aidatı olmayan ya da aidatı az olan kredi kartını seçmeniz gerekir. Bankalar çiftçilere, iş yeri sahiplerine, girişimcilere, öğrencilere ve kadınlara özel kredi kartı çıkarmaktadır. Bu kredi kartlarından size uygun birini seçmeniz mümkündür.

Bankaların websitelerinde çıkardıkları kredi kartlarının tümünü görebilirsiniz. Bu kredi kartları hakkında tüm bilgiler bankaların internet sitelerinde yer alır. Ayrıca kredi kartlarına ait faizler ve ücretler de bulunur. Bu sitelerde yer alan listelere bakarak almayı düşündüğünüz kredi kartlarının

ücretlerini, ek kart ücretlerini, yıllık aidatlarını, gecikme faizlerini ve kart yenileme ücretlerini görebilirsiniz.

Avantajlı kredi kartları arasında bonus, world ve maximum özellikli kredi kartları vardır. Özellikle İş Bankası tarafından verilen maximum özellikli kredi kartlarını müzekart şeklinde de kullanmanız mümkündür. Eğer tarihi yerleri ve müzeleri gezmekten keyif alıyorsanız maximum özellikli kredi kartı sizin için avantajlı olacaktır. Ayrıca İş Bankası aidatsız kredi kartı da vermektedir. Bazı bankaların aidatsız kredi kartları yoktur. Ayrıca bazı kartları avantajlı gibi görünse de banka bir ekstre döneminde asgarî tutar olarak tüm kart borcunu ödemenizi istemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.