En son 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ekonomiyi canlandırmak için son derece büyük bir kampanyaya imza atan Emlak Konut GYO yeni bir kampanya ile adından söz ettirmeye kararlı görünüyor. Düzenlenen yeni kampanya ile beraber Emlak Konut çatısı altında yer alan 30 proje arasında yer alan konutlardan alan kişilere 20 yıl vadeli konut kredisi kullanma imkanı sağlanıyor.

Emlak Konut 20 Yıl Vade 

240 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilere bu imkanı diğer bankalardan farklı olarak düşük faiz oranları ile sunan Emlak Konut 0,79 faiz oranı ile kredi kullanmanıza olanak sağlıyor. Bu avantaljlı kredi paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken kampanyaya dahil edilen konut projeleri arasından seçimde bulanarak ev almak için bankalara konut kredisi başvurusu için müracaat etmek.

Emlak Konut Faizsiz Konut Kredisi Desteği 

Yine 60 ay vadeli konut kredisi almak isteyen kişilere yönelik olarak ise faizsiz konut kredisi desteği veriliyor. Şu anda kampanya kapsamında satışa sunulan toplam 15 bin konut bulunuyor. Yine kampanyalı konutlardan alan kişilein 10 yıl vadeli konut kredisi kullanmak istemeleri durumunda konut kredisi faiz oranı olarak sadece 0,45 faiz oranı sunuluyor. Yani 100 bin lira konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin 240 ay vadeli konut kredisi kullanmaları durumunda aylık ödemeleri 930 lira olurken 120 ay vadeli konut kredisi paketlerinde bu tutar 1.080 liraya yükseliyor.